5:3
1:4

Rytíři skórovali jen ve druhé třetině. Na Duklu poprvé v baráži nestačili

21. 4. 2022 od Redakce / Ilustrační foto: Roman Mareš
V prvním zápase na Vysočině Rytíři neuspěli a Jihlava snížila stav barážové série na 1:2. Nervózní duel poznamenaný četnými vyloučeními na obou stranách a řadou strkanic lépe zvládli domácí, kteří rychle zareagovali na slepené branky Rytířů ve druhé třetině a vytvořili si náskok, který už modrobílá družina nestáhla.
2021/2022, Tipsport extraliga,  čtvrtek 21.4.2022, Jihlava, CZ LOKO ARÉNA
Jihlava
5:3
1:0, 3:3, 1:0

Branky a nahrávky: 17. Eliáš (Cachnín, Menšík), 26. Zadražil (Havránek), 29. Seman (Harkabus, Mareš), 34. Havránek (Helt), 60. Čachotský – 23. Beran (Melka, Zikmund), 24. Babka (Jágr), 40. Kubík (Ticháček). Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Matěj Zadražil – Matěj Beran.

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Lhotský, Svoboda
vyloučení6:8
využití2:0
diváci5134
Jihlava: Žukov – Bilčík, Mareš, Kachyňa, Dundáček, Kowalczyk, Eliáš, Valenta – Čachotský, Skořepa, Havránek – Harkabus, Zadražil, Helt – Seman, Menšík, Brož – Cachnín, Juda, Čermák.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Baránek, Arzamascev, Suchánek – Hlava, Plekanec, Kubík – Pytlík, Zikmund, Melka – Jágr, Indrák, Beran – Babka, Filip, Machala.

Zápas odstartovala šance Jihlavy, kterou dobře vytěsnil ramenem Bow. Po gólu pak ale skutečně volala možnost hostujícího Berana. Ten se zjevil úplně sám před brankou, bekhendovým blafákem ale Žukova nepřekonal. Dukla mohla udeřit zase při přesilové hře, Helt však trestuhodně selhal. Nadvakrát kladenského brankáře z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Skóre se tak poprvé měnilo až tři minuty před koncem první třetiny. Filip Eliáš se dostal k puku na modré čáře a zamířil přesně do protějšího rohu branky – 1:0.

V úvodu druhé části si Rytíři nedokázali pomoct přesilovou hrou, dlouho je to však mrzet nemuselo. Příkladný tlak do branky předvedl Matěj Beran, který se prodral k Zikmundově přihrávce a se štěstím dostal kotouč za Žukovova záda – 1:1. A za dalších 49 sekund už vedli hosté. Jágr na sebe příkladně navázal soupeře a zadovkou předložil kotouč před brankoviště, kde pohotově zakončil Jakub Babka – 1:2. Jihlava ovšem našla odpověď rychle, konkrétně jí to netrvalo ani minutu. Při signalizované výhodě dostal zpětnou přihrávku zpoza brány Matěj Zadražil, který zakončil přesně – 2:2. A Dukla si vzala vedení zpět. Při vyloučení Kubíka si připravila pěknou souhru a Filip Seman z mezikruží vypálil přesně – 3:2. V oslabení se pak pokoušel napodobit kladenského Filipa Hlava, pokus mezi betony soupeřova brankáře ale těsně neprošel. Dukla tak udeřila podruhé v početní výhodě. Tomáš Havránek vytáhl Bowa z branky a z úhlu rozvlnil síť – 4:2. Kladno ale ještě před druhou přestávkou snížilo rozdíl. Adam Kubík dostal nabito na levém kruhu a ranou z první se nemýlil – 4:3. Domácí si ještě zkusili vzít trenérskou výzvu, Hlava ovšem před gólem nepřihrál vysokou holí a gól byl regulérní. Se sirénou pak ještě dostal puk do sítě Hlava, sudí ale tuto branku neuznali. Dosažena byla až po uplynutí hrací doby.

Do začátku třetího dějství si Rytíři přenesli přesilovou hru, zužitkovat ji ale nedokázali, a naopak se záhy museli bránit, když si za podrážení šel odpočinout Zikmund. Z jihlavské početní výhody ale tentokrát nezapršelo. Až na jejím konci na brankovišti na ležícího Bowa nebezpečně dotírali Menšík s Marešem, Kladno ale jejich snahu přečkalo bez pohromy. Krátce nato zacinkal prudkou ranou na břevno kladenské klece Čermák. Pak se led proměnil v bojiště, na němž pro urputnou snahu příliš hokejové krásy vidět nebylo. A co je podstatné, ani jeden tým se delší dobu neudržel na kotouči v útočné třetině, natož aby si vytvořil šanci. Až tři minuty před třetí sirénou posadil Helt křižný pas na hůl volného Zadražila, proti jehož střele z první se ale Bow dokázal přesunout. Půl druhé minuty před sirénou opustil Bow branku a vpustil do hry šestého hráče. Ani přesila jednoho muže ale ke kýženému vyrovnání nestačila, naopak 13 vteřin před koncem dovezl puk do brázdné brány Čachotský a Rytíři Dukle podlehli 3:5. Šanci na reparát a opětovné navýšení vedení v sérii dostanou už zítra, naopak Dukla zaútočí na vyrovnání.