5:3
1:4

Rytíři porazili Benátky i přes trápení v koncovce, v přesilovce rozhodl Kubík

11. 1. 2021 od Text: Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno zvládlo domácí vyrovnanou bitvu s Benátkami nad Jizerou a do tabulky si připsalo tři body za výhru 2:1. Kladenský nápor přeměnil ve vedoucí branku v první části Jakub Hajný, soupeř ale v prostředním dějství vyrovnal a vše bylo otevřené až do konce. Až šest minut před závěrečnou sirénou strhl zápas na stranu Rytířů přesilovkovou trefou Adam Kubík.
2020/2021, Chance liga, 19. kolo,  pondělí 11.1.2021, ČEZ stadion Kladno
Benátky nad Jizerou
2:1
1:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Hajný (Štochl, Hlava), 55. Kubík (Marosz) - 29. Vomáčka (Křepelka, Strnad). Vyloučení: 2:2 + Frye (KLA) 10 min.. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Doležal, Dědek - Jindra, Bělohlav
vyloučení2:2
využití1:0
diváci0
Kladno: Brízgala - Frye, Mikliš, Sorokin, Zacharčuk, Zelingr, Kehar, Štochl - Kubík, Plekanec, Jelínek - Bílek, Marosz, Guman - Jágr, Machač, Filip - Hajný, Pitule, Hlava.
Benátky nad Jizerou: Žajdlík - Cibulka, Aubrecht, Böhm, Kovář, Bieniek, Had, Kollert - Pabiška, Čederle, Jiruš - Hujer, Jansa, Wiencek - Drábek, Šafařovský, Putz - Křepelka, Strnad, Vomáčka.

Rytíři vstoupili do zápasu s velkou chutí a svůj tlak přeměnili v sedmé minutě v úvodní branku zápasu. Jakub Štochl vypálil od modré a Jakub Hajný tečoval puk, který zamířil do vzduchu a obloučkem přeletěl benáteckého brankáře – 1:0. Kladenský nápor pokračoval i po vstřeleném gólu a zakrátko mohl navýšit Zach Frye. Z ostrého úhlu ale napálil jen protější tyč. Brankovou konstrukci po chvíli orazítkoval další kladenský bek Stěpan Zacharčuk. Ten trefil pro změnu břevno. V přesilové hře mohl v závěru třetiny navýšit Matyáš Filip, Matěj Žajdlík v benátecké brance se ale dvakrát zaskvěl.

Kladno ve druhé části pokračovalo v aktivitě, do hry se už ale začaly dostávat více také Benátky. A za zlepšenou hru byly krátce před polovinou zápasu odměnění vyrovnáním! Po rychlém přechodu do útoku dostal puk Benjamin Vomáčka, který procpal puk mezi Brízgalovými betony do sítě – 1:1. Domácí mohli posléze opět odskočit ve vlastním oslabení, Filip ale přečíslení zakončil nepřesně a Nicolas Hlava vzápětí netrefil kotouč před úplně prázdnou brankou. Hosté si v závěru periody zahráli krátkou přesilovku pět na tři, prosadit se však nedokázali.

Už klasickou početní výhodu ale mohli Benátečtí využít ve třetím dějství! Za kladenskou obranu se prodral Petr Wiencek a Brízgala vytáhl jeho pokus jen špičkou betonu. Na druhé straně zajímavě tečoval letící puk Šimon Jelínek, Žajdlík si ale se změnou směru poradil a zasáhl. Krátce po polovině třetiny ujel za Zacharčukova záda Vojtěch Jiruš, který měl velikou možnost strhnout vedení na stranu svého týmu. Zblízka však na Brízgalu nevyzrál. Puk dostal do branky až po chvíli na druhé straně Jaromír Jágr, jeho trefa však nemohla platit. Faulovaný Martin Kehar přihrál rukou a hra už byla přerušena. Skóre se tak měnilo až při následné přesilovce. Adam Kubík se dostal ke kotouči na levém kruhu a nechytatelně trefil bližší růžek branky – 2:1. Hosté v závěru ještě zkusili hru bez gólmana, ani tak ale na vyrovnávací branku nedosáhli.

Trenéři po zápase

Kladno: Jan Kregl: První třetinu jsme začali dobrým pohybem, měli jsme šance a vytvářeli jsme tlak na soupeře. Už v několikátém zápase se nám ale nepodařilo proměnit více šancí. Od druhé třetiny to nebyl výkon hodný úrovně našeho týmu. Můžeme být jedině rádi, že jsme to zvládli za tři body.

Benátky nad Jizerou: Valdemar Jiruš: Přijeli jsme na půdu favorita soutěže a v první třetině jsme se trošičku rozkoukávali. Od druhé třetiny jsme ale byli domácímu týmu rovnocenným partnerem. Soupeř předvedl kvalitní výkon, ale naši mladíci se s tím dobře popasovali a hráli jsme nepříjemný hokej. Rozhodují ale přesilové hry a to se potvrdilo. My jsme svoje nevyužili a soupeř si utkání vzal v přesilové hře. My měli spoustu šancí, ale vzhledem k mládí našeho týmu nehrajeme přesilovky tak, jak bychom chtěli. Někteří kluci si dnes splnili sen. Odehráli utkání na Kladně a hráli proti nim Jarda Jágr s Tomášem Plekancem. My tu máme hráče ročníku 2004 a byl to pro ně hokejový svátek.