středa 17.4.2024
 neděle 21.4.2024
BAR4,  pondělí 22.4.2024
A tým

První dvě posily a tři další podpisy: K Rytířům přichází Matěj Beran s Markem Baránkem

13. 5. 2021 od Lukáš Jůdl / Foto: HC Stadion Litoměřice a HC Košice
Nejproduktivnější hráč Chance ligy 2020/21 Matěj Beran a univerzální obránce Marek Baránek. To jsou jména prvních posil pro Rytíře do nadcházející extraligové sezony. Na Kladně pak zůstává ještě trojice útočníků Adam Kubík, Matyáš Filip a Marek Račuk.

Matěj Beran

Sportovní vedení Rytířů pečlivě zvažuje možnosti na trhu volných hráčů. Potvrzena však jsou první dvě nová jména na extraligové soupisce Kladna. Útočné řady posílil nejproduktivnější hráč uplynulého ročníku Chance ligy Matěj Beran. "Matěj chtěl hrát extraligu a k nám přichází s vizitkou produktivního hráče, který díky svým parametrům pomůže v předbrankovém prostoru, kam jsme někoho takového potřebovali," uvedl trenér a sportovní manažer klubu David Čermák.

Matěj Beran, sedmadvacetiletý a 193 centimetrů vysoký forvard, výrazně pomohl Litoměřicím v sezoně 2020/21, kdy se svými spoluhráči sahal po postupu do semifinále. I přes těsné vyřazení od Jihlavy ho mohlo alespoň těšit, že vyhrál bodování celé soutěže. Za 34 utkání zapsal výborných 52 bodů (z toho 17 gólů). V extralize navíc nebude žádným nováčkem. V nejvyšší české lize startoval už v šesti sezonách. Za Pardubice, Spartu a rodnou Plzeň nastoupil ke 185 zápasům. Mimo to hrával také kanadskou QMJHL a mládežnické soutěže ve Švédsku.

Marek Baránek

Šestadvacetiletého obránce Marka Baránka ulovili Rytíři ve slovenské extralize, kde v loňském ročníku uplatňoval rovněž zkušenosti z extraligy české. "Je to obránce, který umí hrát ofenzivně i defenzivně. Tuto univerzálnost budeme v naší obraně potřebovat," charakterizoval rodáka z Ústí nad Labem Čermák.

Baránek (stejně jako Beran) byl členem národního týmu na mistrovství světa do 20 let. Do seniorského hokeje se poprvé podíval v Litvínově, později hrál také za Karlovy Vary (celkem 164 zápasů v extralize). Ve druhé nejvyšší české lize nastupoval za Jihlavu, Most a Kadaň. Na Kladno přichází ze slovenských Košic, kde byl s 24 kanadskými body nejproduktivnějším bekem týmu.

Mezi Rytíři zůstanou nadále Kubík, Filip a Račuk

Počet podepsaných hráčů z loňské sezony se z devíti rozrostl na dvanáct. Kontrakt na Kladně prodloužili útočníci Adam Kubík, Matyáš Filip a Marek Račuk.

Aktuální kádr:

Obránci: Marek Baránek, Jiří Ticháček

Útočníci: Matěj Beran, Vítězslav Bílek, Matyáš Filip, Nicolas Hlava, Jaromír Jágr, Adam Kubík, Ondřej Machala, Antonín Melka, Tomáš Pitule, Tomáš Plekanec, Marek Račuk, Matyáš Šapovaliv