41. kolo,  úterý 24.1.2023
Kladno
Liberec
3:2
42. kolo,  pátek 27.1.2023
Kladno
Kometa Brno
0:3
43. kolo,  neděle 29.1.2023
Mountfield HK
Kladno
4:2
44. kolo,  pátek 3.2.2023
Kladno
Litvínov
5:2
45. kolo,  neděle 5.2.2023
Třinec
Kladno
5:4
46. kolo,  středa 15.2.2023
Kladno
Mladá Boleslav
18:00
47. kolo,  pátek 17.2.2023
Plzeň
Kladno
17:30
48. kolo,  neděle 19.2.2023
Kladno
Olomouc
17:20
49. kolo,  pátek 24.2.2023
Kladno
Sparta
18:00
50. kolo,  neděle 26.2.2023
Kladno
Vítkovice
16:00
Obrázek
Ohlasy

Pomohlo nám to nastartovat obrat, radoval se Jakub Babka z prvního gólu za Rytíře

19. 4. 2022 od Redakce / Foto: Josef Poláček
Rytíři zvládli i druhý krok na cestě baráží a do Jihlavy se přesunou s vedením 2:0 na zápasy. Dopomohl k tomu i první gól Jakuba Babky v kladenském dresu. Univerzál, který během působení v Kladně dokončil inženýrský titul, se prosadil i díky chybě jihlavského brankáře. „I takový gól se počítá. Jsem za něj moc rád,“ usmíval se po utkání Babka.

Proti Jihlavě jsi zaznamenal svůj první gól za Kladno. Jak si ho ceníš?

Je to premiérový gól, takže si ho určitě cením strašně moc. Je to první gól po dlouhé době a jsem za něj moc rád.

Branka se ale určitě nezapíše do kategorie hezkých gólů, že?

Motal jsem se okolo brány a Martin Kehar to výborně prostřelil. Chtěl jsem si to přikopnout a gólman si to tam nakonec srazil sám. I takový gól se počítá. Jsem za něj moc rád.

Gól byl velmi důležitý. Prohrávali jsme, ale díky němu jsme srovnali a rychle otočili vývoj. Byl to rozhodující okamžik?

Nevím, jestli byl rozhodující, ale určitě nám to pomohlo nastartovat obrat. Nebyl to asi úplně rozhodující moment, ale byl to jeden ze střípků vedoucích k vítězství.

Jak důležité jsou takové vydřené góly?

Někdy to tak bývá, že to tam člověku nechce padnout z hezké akce nebo střely. Kolikrát jsem už dal tyčku. Takový gól to může nastartovat, možná to tam začne potom padat.

Bude to tam padat i v Jihlavě?

V to doufám.

Jediný gól jsme inkasovali po ztrátě puku ve vlastním pásmu. Klíčem do dalších zápasů asi bude se podobných chyb vyvarovat, že?

Je to tak. Dostali jsme ten gól hned na začátku, ale řekli jsme si, že je nesmíme pustit do naší hry. Věděli jsme, že když se vyvarujeme chyb, tak můžeme vyhrát.

Velkou roli zatím hrají přesilové hry, kterými si umíme pomoct. Je to klíčová věc v baráži?

Je to tak. V obou zápasech jsme zatím dokázali dát gól v naší i jejich přesilovce. Oni naopak tu svoji nevyužili. Určitě je to klíčový faktor. Říká se, že v play off a baráži tohle rozhoduje, a zatím se to ukázalo.

 

„Je to pro mě snový ročník. Snad to potvrdíme tím, že se udržíme.“

 

Matyáš Filip dal druhý gól v oslabení ve druhém zápase po sobě. Co na to říkáš?

Dvakrát jel sám na bránu a dal dva góly. Je stoprocentní, tak můžeme doufat, že mu to vydrží i dál.

Ty jsi přišel jako velký univerzál a nastupoval jsi jak v obraně, tak v útoku. Jaká je teď tvoje role v týmu?

Poslední dva měsíce nastupuju v útoku, protože víc útočníků nemáme. Je to o tom, kde je mezera, kterou je potřeba zacelit. Tam mě trenéři využívají. Pomáhá mi, že jsem univerzál. Můžou mě využít vlastně na všech pěti postech. Na ten šestý se zatím nechystám.

Velkým tématem před startem baráže byla čtyřicetidenní přestávka. Jak jsi ji ty na sobě cítil?

Já osobně jsem to cítil tak v první třetině prvního zápasu. Od druhé ale bylo vidět, že jsme se do toho zase dostali. Určitě nám pomohly první dvě výhry. Kdybychom prohráli, tak bychom se v tom utápěli. Tohle nám může hodně pomoct, únavu dáme po dvou výhrách stranou.

Série se teď přesune do Jihlavy. Co čekáš od zápasů na ledě soupeře?

Bude tam pekelná kulisa. Co jsem viděl zápasy play off, které hráli doma, tak tam chodilo pět tisíc lidí. Bude určitě pěkná atmosféra, snad to bude hrát v náš prospěch.

Když jsi přišel k Rytířům, bavili jsme se o odevzdávání tvé diplomové práce. Jak to vůbec dopadlo? Už je z tebe inženýr?

Povedlo se mi to odevzdat po zápase s Olomoucí a poslední den v lednu jsem úspěšně odstátnicoval. Už mám za sebou i promoci a diplom mám doma pěkně schovaný. Tenhle titul je mi zatím k ničemu, ale dělal jsem to proto, abych mohl po kariéře dělat to, co jsem studoval.

Jak náročný byl tvůj příchod k Rytířům s ohledem k tomuhle? Porazili jste Olomouc a pak ti zbývalo jen pár hodin na odevzdání.

Mělo se to odevzdat do půlnoci, ale měl jsem to už připravené. Nebylo to tak, že bych psal poslední kapitolu. Stačilo už jen doplnit anotaci a klíčová slova, odkliknout to a do pondělí tam odnést práci v papírové podobě. Byla to vlastně formalita. Povedlo se mi to ale a jsem za to rád.

Pro tebe je to teda hodně speciální ročník. Dokončil jsi vysokou školu, prosadil ses do extraligy…

Ještě by to chtělo dvě výhry. Je to pro mě opravdu průlomová sezona. Dostal jsem se do extraligy, úspěšně jsem dokončil školu po bezmála deseti letech, co jsem tam chodil, a taky se nám v prosinci před přestupem narodila dcera. Snový ročník pro mě. Snad to potvrdíme tím, že se udržíme v extralize.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Redakce / Foto: Roman Mareš | 18. 4. 2022

Rytíři porazili Jihlavu i podruhé, opět rozhodl Kubík

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU