5:3
1:4

Po neúspěšném tažení do Mladé Boleslavi se Kladno vrací domů. V pátek vyzve Plzeň

6. 10. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři v posledním kole padli v Mladé Boleslavi a na špatný výkon budou chtít zapomenout co nejdříve. První možnost nápravy budou mít už v pátek, kdy na svém ledě přivítají předposlední Plzeň, která naposledy nestačila na Brno. Utkání startuje tradičně v 18 hodin.

Po výborném vstupu do sezony přišlo ze strany Kladna první výraznější škobrtnutí. Doma proti Třinci ještě Rytíři předvedli dobrý výkon a sahali po bodech, nakonec ale inkasovali v padesáté minutě a prohráli 1:2. Na ledě Mladé Boleslavi se jim ale nedařilo. Kladenští hokejisté si na led soupeře přivezli nízkou produktivitu a většinu utkání se bránili výpadům soupeře. Adam Brízgala předvedl skvělý výkon, přesto Kladno padlo jasně 0:4. Nadále tak má na svém kontě deset bodů a v tabulce je aktuálně na osmém místě. Stejně bodů má ještě Brno a České Budějovice.

Jak bylo zmíněno, Rytíře zatím trápí nízká produktivita. Kladno dosud vstřelilo jen patnáct branek, což je třetí nejnižší číslo napříč všemi týmy v soutěži. Hned o třetinu gólů se přitom postaral Matěj Beran (5+1), který vletěl do sezony ve skvělé formě. V klubovém bodování za ním následuje Martin Procházka (3+1) a čtveřice dalších tříbodových hráčů. Tím, co se Rytířům naopak daří, je defenzivní činnost. Kladeňáci inkasovali zatím osmnáct branek, na čemž mají veliký podíl oba brankáři. Landon Bow (93,55 %) odchytal pět utkání a Adam Brízgala (94,59 %) dostal šanci dvakrát.

Dalším kladenským soupeřem bude Plzeň, která prožila hororový vstup do sezony a už stihla udělat změnu na lavičce. Po pouhých dvou kolech byli odvoláni trenéři Václav Baďouček a Miloš Říha mladší, které nahradili Petr Kořínek a František Bombic. Plzeň i tak prohrála i další dva zápasy a bodovat začala až poté. Karlovy Vary porazila 6:3, Liberec 3:2 po prodloužení a naposledy padla s Brnem 3:4 rovněž po prodloužení. Celkem tak mají Západočeši na svém kontě šest bodů a v tabulce jsou až předposlední.

Plzeň zatím sráží příliš mnoho inkasovaných gólů. Dostala jich už 22 a v tomto ohledu jsou v extralize už jen dva horší týmy. To se logicky podepisuje i na statistikách gólmanů. Miroslav Svoboda, který odchytal čtyři zápasy, má úspěšnost 90,55 % a jeho kolega Dominik Pavlát, který dostal šanci ve třech duelech, pak dokonce jen 88,16 %. Směrem do útoku se naopak daří finskému útočníkovi Aleksimu Rekonenovi (4+4) i kladenskému odchovanci Kryštofu Hrabíkovi (3+4).

Utkání 8. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň se odehraje na kladenském ČEZ stadionu v pátek 7. října od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.