středa 17.4.2024
BAR4,  pondělí 22.4.2024
SPUSTIT VIDEO
Klub

Paní Poldi opět úřadovala, zlatá aukce je u konce: Největším tahákem byl Patera s Eliášem

24. 2. 2023 od Klub / Foto: Roman Mareš
Ve čtvrtek večer skončila aukce speciální hrané sady zlatých Poldi dresů z prosincové exhibice kladenských legend. Největší zájem byl o dres Pavla Patery, který se vydražil za skvělých 17 tisíc a pozadu nezůstal ani Patrik Eliáš, jehož dres získal jeho budoucí majitel za 15 tisíc. Celkově se podařilo vybrat 111 715 Kč, které poputují na konto klubové nadace Knights Foundation.

Před pár týdny hostili Rytíři na svém stadionu Liberec, ale také někdejšího aktivního sportovce Jiřího Šmídla, který byl i velkým kamarádem řady hokejistů. Jiřího však už několik měsíců provází boj s vážným onemocněním ALS. Klubová nadace Knights Foundation ho proto podpořila částkou 20 000 Kč.

Kladenští fanoušci (a nejen ti) si možná ještě vybaví příběh slovenského chlapečka Lukáška, jemuž doktoři diagnostikovali vzácné onemocnění, které způsobuje rozpad kloubů v bedrech. Jeho příběh natočili producenti pořadu V sedmém nebi (pustit si můžete ZDE), kde pomáhal i Jaromír Jágr. Rytíři nyní Lukáškovi pomohli prostřednictvím Knights Foundation částkou 48 000 Kč.

Klubová nadace Knights Foundation za dobu své téměř pětileté existence pomohla i dalším osobám a subjektům vyššími statisíci korun, ale i materiálně. Nyní na její konto dorazí 111 715 Kč z aukce zlatých dresů z prosincové exhibice "Poldi vs. Rytíři". Prostředky pak opět pomohou těm, kteří to nejvíce potřebují.

Největší zájem byl o Pateru s Eliášem

Aukce ukázala, že kladenské legendy jsou stále v srdcích kladenských fanoušků. To se odrazilo i na výsledcích dražby, kde nejvíce táhl dres Pavla Patery (17 652 Kč) a Patrika Eliáše (15 000 Kč). Na bronzové příčce se v tomto ohledu umístil Josef Zajíc s částkou 8500 Kč.

"Utkání jsme pořádali primárně pro kladenské fanoušky jako dárek k Vánocům. Cílem bylo obsadit exhibici zajímavými jmény, které se už možná nikdy v podobně hvězdném složení nikdy nesejdou. Bylo vidět, že se to odrazilo i na aukci, ve které dražili primárně fanoušci s z Kladna a jeho okolí, maximálně pár osob z Prahy," těší Lukáše Jůdla, tiskového mluvčí klubu.

Celý přehled aukce naleznete ZDE.

Ti, kteří si dresy vydražili, budou v nejbližších dnech kontaktováni.

Děkujeme!