středa 17.4.2024
 neděle 21.4.2024
BAR4,  pondělí 22.4.2024
A tým

Od začátku sezony se trápím, snad jsem to konečně prolomil, doufá po premiérové brance Matyáš Filip

17. 12. 2020 od Text: Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Matyáš Filip prožívá událostmi nabitý týden. V pondělí oslavil dvacáté narozeniny a už ve středu nastoupil proti Jihlavě ve formaci s Jaromírem Jágrem a vstřelil svůj první gól v kladenském áčku! „Je to krásné moct si zahrát s nejlepší českým hokejistou. Zvlášť, když mi ještě nahraje na gól!“ vyprávěl po utkání kladenský talent.

Gratulace k prvnímu gólu za áčko. Jakou z něj máš radost?

Mám z něj velkou radost, protože od začátku sezony se trápím, co se týče bodů. Jsem rád, že jsem to snad konečně prolomil.

Ty jsi puk spíš jen tak nahodil bekhendem na branku. Věřil jsi, že to tam spadne?

Dostal jsem puk a viděl před sebou prostor. Jel jsem, zavřel jsem oči a zkusil jsem křížem vystřelit. Propadlo to tam, jsem za to rád.

V zápase jsi nastupoval s Tomášem Gumanem a Jaromírem Jágrem. To je pro tebe asi velká odměna, že? Zahrát si s takovou legendou.

Je pravda, že včera na tréninku jsme byli v úplně jiné sestavě než ráno na rozbruslení. Když jsem se to ráno dozvěděl, tak jsem tomu nechtěl věřit, dokud jsem s ním nestál na buly. Nakonec to ale dopadlo dobře. V první třetině jsme se sice trošku hledali, ale myslím, že pak to bylo dobré.

Ty jsi měl v pondělí dvacáté narozeniny, takže to byl asi příjemný dárek, ne?

To určitě. Je to krásné moct si zahrát s nejlepším českým hokejistou. Zvlášť, když mi ještě nahraje na gól!

S Tomášem Gumanem jste oba mladí kluci, tak co po vás Jaromír na ledě požadoval? Co vám k tomu řekl?

Hlavně ať hrajeme u sebe v útočném pásmu. Hráli jsme svoji hru, nebylo to tak, že by nás nějak buzeroval, naopak nám pomáhal. Po každém střídání nám říkal, co máme dělat a co zlepšit. Bylo to dobré.

„Poslední zápasy z naší strany nejsou dobré, i když tam třeba máme výhry.“

Tykáš si už s Jaromírem nebo máš pořád respekt a vykáš?

Jsem asi jediný v kabině, kdo mu ještě vyká. I na ledě.

Zápas s Jihlavou byl jinak pořádně divoký. Dotahovali jsme a nakonec jsme předvedli velký obrat…

Celkově z naší strany poslední zápasy nejsou dobré, i když tam třeba máme výhry. Co se týče předvedené hry, tak je to špatné. První třetina byla zase špatná, takže jsme si k tomu v kabině něco řekli. Trošku se tam zvýšil hlas a myslím, že pak už to bylo lepší.

Opět jsme měli špatné začátky prvních dvou třetin. Čím to je?

Se začátky třetin se trápíme už delší dobu a nevím, co je tam špatně. Musíme se kouknout na video a rozebrat to.

Naopak ve třetí třetině jsme se velmi zlepšili. To byl asi ten hokej, kterým se chceme prezentovat, ne?

Přesně tak. Ve třetí třetině už to vypadalo tak, jak by mělo. Furt tam jsou nedostatky, ale to už se vypiluje. Na konci jsme ale zase dostali dva góly… Musíme ještě všechno zlepšit. Jinak mi to přišlo celý zápas nahoru dolů. Ve třetí třetině jsme je tam pak párkrát zavřeli a potom už s námi nestačili jezdit.

Máme před sebou další dlouhou zápasovou přestávku. Jak to ty vnímáš, když se dlouho nehraje a jen se trénuje?

Příjemné to určitě není. Naše tréninky jsou dost těžké, takže je to hodně náročné a určitě je lepší, když pak jdeme do zápasu. Kvůli tomu to hrajeme, není to jenom o trénování.