A tým

Obránce z KHL Zachar Arzamascev. Nová posila z Ruska se připojila k Rytířům!

24. 1. 2022 od Redakce
Rytíři posilují svou obranu. Z týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (KHL) přichází devětadvacetiletý obránce Zachar Arzamascev. Zkušený bek se už připojil k týmu a absolvoval s ním pondělní trénink po výhře nad pražskou Spartou.

Další posilou pro Rytíře je obránce Zachar Arzamascev. Rodák z ruského Novokuzněcka přichází po třinácti sezonách strávených v prestižní KHL. „Chceme před koncem základní části doplnit také obranu. Díky odchodu Ciampiniho se nám uvolnilo místo pro cizince, takže jsme se rozhodli sáhnout po Zacharovi. Dalším důvodem je i to, že Cody Donaghey je delší dobu zraněný. Teď, v tom našlapaném závěru sezony, pro nás bude dobré mít široký kádr,“ vysvětluje Čermák.

Arzamascev se k týmu připojil v pondělí po vítězství Rytířů na Spartě. „Přicházím na Kladno z klubu, který se v KHL pravděpodobně neprobojuje do play off a byly tam ještě nějaké další věci, kvůli kterým jsem se rozhodl změnit klub. Jsem rád, že jsme se domluvili s Kladnem. Udělám všechno, co bude v mých silách, abych pomohl Rytířům k záchraně. Těším se na zápasy a jsem připravený přijmout v týmu jakoukoliv roli. Velkou motivací pro můj příchod na Kladno byl Jaromír Jágr, ten má na tom přesunu velký podíl, říká držitel stříbrné medaile z mistrovství světa do 20 let.

Rytíři věří, že se tento tah opravdu povedl. „Máme na Zachara velice dobré reference, což potvrzuje i to, že hrál tolik let stabilně KHL. Je mu teprve devětadvacet let, takže by měl být kvalitní posilou,“ doplňuje Čermák. Arzamascev hrál za Novokuzněck, Čerepovec, CSKA, Ufu a naposledy za Jekatěrinburg. Jak už bylo zmíněno, dostal se do ruské dvacítky, později hrál i za seniorský výběr. V sezoně 2016/17 jako obránce nastřílel v KHL solidních 10 gólů, ke kterým tehdy přidal i 10 asistencí.