17:00
BAR4,  pondělí 22.4.2024
18:00
Ohlasy

Musíme pokračovat v takových výkonech, velí před zápasy ve Zlíně Ladislav Zikmund

18. 4. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno zvládlo i druhý krok na barážové cestě a před vyprodaným ČEZ stadionem porazilo Zlín 3:1. Oproti prvnímu zápasu se na gól dlouho nečekalo, protože Rytíři udeřili dvakrát během prvních pěti minutu a vytvořili si příjemný náskok. Všechny šance Beranů kromě jediné pak zlikvidoval skvělý gólman Adam Brízgala. „Chytá parádně, můžeme ho jedině pochválit,“ vysekl mu poklonu útočník Ladislav Zikmund, který odvedl skvělou černou práci před první brankou.

První dva zápasy a první dva body. Spadl vám kámen ze srdce?

Nechci říkat, že jsme byli před baráží nervózní, ale nevěděli jsme, jak na tom bude soupeř. Bylo to o prvním zápase, abychom si to osahali. Pořád ale není konec, ještě nám zbývají dva bodíky. Musíme pokračovat v takových výkonech.

Vstupy do zápasů se vám zatím daří. Poprvé velký tlak, podruhé dva rychlé góly. Takhle chcete na Zlín nastupovat?

Přesně tak. V prvním zápase byla škoda, že jsme nedali gól dřív než ve třetí třetině. Podruhé to tam naštěstí napadalo hned na začátku. To bylo super.

Ty jsi odvedl výbornou práci hned při prvním gólu, kdy jsi sváděl souboj před brankou. Netrefil tě ještě letící puk?

Nevím. Jestli někdo najde na videu, že mě to štrejchlo… V souboji se to těžko pozná, může vás klepnout hokejka nebo cokoliv jiného.

Na ledě jsi pak byl vidět i chvíli před koncem, když jsi něco říkal brankáři Hufovi a dostal jsi se do konfliktu s obráncem Husou. O co šlo?

Já jsem se ho jenom ptal, jestli ho ta střela nebolela. Nic špatného jsem mu neříkal. Obránci se to nějak nelíbilo.

Pokud jsem si dobře všiml, před baráží jsi změnil hokejky. Je to tak?

Mám je celou přípravu, takže jsem s nimi už nějakou dobu trénoval. Mají trochu jiné zahnutí. Já osobně s tímhle nemám problém. Znám pár hráčů, kteří když nemají přesně svůj typ a barvu, tak nejsou schopní hrát. Mně na tomhle moc nezáleží. Když to tam člověk chce doplácat, tak to tam doplácá i s klackem.

Byli jsme dobře připravení. Jak kondičně, tak herně.

Co vám zatím Zlín ukázal v baráži?

Viděli jsme videa z finále proti Vsetínu. Hrají takový vyčkávací hokej, nechávají nás hrát po rozích a čekají na nějakou naši větší chybu. To si zatím dobře hlídáme, jsme schopní je dobruslit a když přecházejí střední pásmo, tak jsme dobře dozadu. Nechci nic zakřiknout, ale zatím se nám daří jim to bránit.

Dva odehrané zápasy, jediný inkasovaný gól. To svědčí o skvělém Adamu Brízgalovi, že?

Chytá parádně, můžeme ho jedině pochválit.

Na oba zápasy bylo vyprodáno. Jak sis užil atmosféru?

Hlavně to byl obrovský rozdíl oproti tomu, když jsme tady hráli přáteláky. Chápu ale, že se lidem na ně nechtělo. První dny bylo venku hezky, takže se jim moc nechtělo. Je to ale teď parádní rozdíl.

Za stavu 2:0 se pojede do Zlína daleko lépe, že?

Za jiného stavu by se tam určitě jelo blbě. Byli jsme ale dobře připravení na první zápasy jak kondičně, tak herně, takže nebyl vidět takový rozdíl. Toho jsme se hlavně báli, aby v první třetině nebyl vidět rozdíl v rozehranosti.

Co očekáváš od zápasů ve Zlíně? Určitě je požene zaplněný stadion.

My jsme teď hráli dvakrát doma, teď se situace otočí. My si s tím musíme poradit, jestli přes ně chceme přejít.