1:4
Mládež

Mládežnický souhrn 37. týdne: Dorost dominoval v derby, deváťáci trápili Plzeň

20. 9. 2021 od Pavel Husarik
Od sezony 2021/22 bude na oficiálním webu Rytířů Kladno každé pondělí celkový souhrn výsledků mládežnických kategorií a tento je první. Ve 37. týdnů tohoto roku se velice dařilo dorostencům, kteří v derby s PZ vyhráli jasně 8:0.

JUNIOŘI, Rytíři vs. Brno 1:6 a Rytíři vs. Zlín 1:3

Junioři se v pátek odpoledne utkali na domácím ledě s Kometou Brno. Bylo to první utkání v sezóně po odloženém minulém týdnu. Juniorka ve slepené sestavě prohrála s 1:6. O jedinou branku se postaral Štěpán Vimmer.

Branky: 53. Vimmer (Kohlíček)

V sobotu se pak junioři utkali se Zlínem. Hosté se dostali do dvoubrankového náskoku, ale těsně před druhou sirénou zdramatizoval stav David Kočka. Třetí třetina už nabídla pouze branku Zlína. Juniorům se tedy vstup do nové sezóny nevydařil, napravit to mohou už v pátek na ledě Jihlavy.

Branky: 39. Kočka (Sýkora)

DOROST, Rytíři vs. PZ Kladno 8:0, Rytíři vs. Liberec 2:8

Dorost ve čtvrtek porazil PZ Kladno v derby 8:0, hattrickem zazářil kapitán Matyáš Mejtský. „Za celé utkání na mě šlo pouze šest střel, ale neměl jsem jednoduché zákroky. Derby je vždy náročné, PZtka má vždy velkou motivaci. Jsem rád, že jsme utkání zvládnuli s čistým kontem a doufám, že se to odrazí v utkání s Libercem," uvedl brankář Štěpán Stránský.

Branky: 11. Mejtský (Holeček, Holub), 11. Kupčo (Pražák), 25. Holub (Holeček), 31. Mejtský (Holub, Holeček), 41. Mejtský (Holub, Holeček), 49. Holeček (Šátek), 52. Holub (Holeček), 57. Holeček (Svoboda, Holub)

Sobota bohužel už nebyla vydařeným dnem Rytířů. Na domácím ledě přivítali první Liberec. Po slibné první třetině Bílí Tygři ukázali, proč jsou v tabulce na čele a zvítězili jasně 8:2.

Branky: 19. Šíma (Aschenbrenner V.), 56. Váňa

9. TŘÍDA, Wolves vs. Rytíři 6:2 a Rytíři vs. Plzeň 3:5

Deváťáci odehráli o víkend dvě utkání proti Plzni. V sobotu podlehli Wolves 2:6.

Branky: Honzik, Lev

V neděli na domácím ledě, po skvělé první třetině, Rytíři nad "hlavní" Plzní vedli. Zbytek utkání (a hlavě druhá třetina) byl v režii Plzně. Ta Kladno porazila 3:5.. „Do druhé třetiny jsme vstoupili nesoustředěni. Možná nás překvapil příznivý stav utkání,“ dodal po utkání obránce Rostislav Šilhavý.

Branky: Lev, 2x Šilhavý

8. TŘÍDA, Sparta vs. Rytíři 3:13

8.třída odehrála svoje utkání na ledě Sparty. Vstup do sezóny jí ale nevyšel podle představ a z Prahy si odvezla prohru 3:13.

Branky: Pavelák, Honisch, Tureček

7. TŘÍDA, Wolves vs. Rytíři 13:5 a Rytíři vs. Plzeň 7:13

Sedmáci měli stejný los jako devátá třída. Ani v této kategorii se Rytířům nedařilo a Wolves podlehli 5:13.

Branky: Veselý, Křivánek, Kováč, 2x Holoubek

Lépe pak vstoupili do utkání proti druhému plzeňskému klubu, ale na body to i tak nestačilo a byla z toho prohra 7:13.

Branky: Petera, Irlbek, Kováč, Holoubek, Melančin, 2x Klempíř

6. TŘÍDA, Sparta vs. Rytíři 3:16

Šesťáci vyrazili na led Sparty společně s osmáky a výsledek utkání se podobal tomu, který zapsali jejich starší kolegové. Domácí vyhráli nad Kladnem 16:3.

Branky: 2x Klempíř, Polák