Kladno vybere dodavatele první fáze obnovy „zimáku“

9. 7. 2020 od Tisková zpráva
Kladenská radnice vyhlásí výběrové řízení na rekonstrukci městského zimního stadionu za cca 150 milionů korun. Opravit se musí především střecha, která je v havarijním stavu. Letos bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele a samotná rekonstrukce začne na jaře roku 2021. Příprava prací probíhá v úzké spolupráci s hokejovým klubem.

„Zimní stadion již delší dobu vyžaduje zásadní investice. Hokej ke Kladnu patří, i proto je modernizace zimního stadionu pro radnici velmi důležitá. „Zakázka bude zveřejněna v informačním systému veřejných zakázek do poloviny měsíce července,“ sdělil primátor města Dan Jiránek a upřesnil: „Zimní stadion dostane novou střechu, zateplené opláštění, nová okna i elektrické rozvody včetně akustiky a požárního systému.

ČEZ zimní stadion Kladno o kapacitě 5 200 diváků využívá lední hokej, krasobruslení a veřejné bruslení. Jeho střecha je již v havarijním stavu a pod neustálým odborným dohledem. Bezpečnost všech diváků i sportovců je zajištěna speciálními čidly, která konstrukci střechy neustále monitorují. „Toto dočasné řešení je na velmi vysoké technické úrovni, ale už se těšíme na novou střechu a další inovace, které rekonstrukce všem přinese,“ řekl tiskový mluvčí Rytířů Kladno Lukáš Jůdl. „Rekonstrukce je pro nás velmi důležitá a musí se udělat. My si proto velice vážíme spolupráce s městem Kladnem, které nám díky své podpoře umožní stadion opravit a modernizovat. Věříme, že se vše stihne v pauze mezi sezonami v příštím roce a neovlivní to harmonogram klubu,“ doplnil hrající majitel klubu Jaromír Jágr.

Nejdříve dojde k demontáži stávající střechy, včetně osvětlení a elektrických rozvodů. „Nová střecha bude z ocelových nosníků, na kterých bude osazen skládaný střešní plášť. Řešení je navrženo tak, aby v následujících letech umožnilo další rozvoj technologií a modernizaci stadionu. Cena je hlavním kritériem veřejné zakázky,“ informoval Jiří Chvojka, radní města a jednatel Sportovních areálů města Kladna.

Na střeše bude nově navrženo odvodnění a hromosvod, osazeno zařízení pro odvod tepla a kouře. Součástí prací je také demontáž a opětovná montáž multimediální kostky a osvětlení haly, včetně doplnění osvětlení a ozvučení nad tribunou. V rámci této fáze modernizace je také navržena odvlhčovací jednotka, včetně rozvodů vzduchu. Na západní straně bude rekonstruována plochá střecha nad technologickou částí objektu a stadion zároveň získá novou fasádu a vyměněny budou vybrané okenní výplně, včetně prosklené fasády restaurace. Upraveny budou i přístavky v prvním patře v jihovýchodní části stadionu a stávající vrátnice bude doplněna o nové sociální zázemí.

Zimní stadion je majetkem města Kladna a spravuje ho firma SAMK – Sportovní areály města Kladna. Byl otevřen v roce 1949, kompletně zastřešen v roce 1959 a poslední částečná rekonstrukce se uskutečnila v roce 2014.