18:00
Mládež

Junioři si přivezli výhru z Vítkovic, dorost uspěl nad Chomutovem i Hvězdou!

3. 2. 2022 od Pavel Husarik
Kladenští junioři i přes poslední místo v extraligové tabulce bojují a v Ostravě jim to vyneslo skvělou výhru 6:3. Po bodech nejstarší kategorie sahala i proti Budějovicím, ale nakonec prohrála těsně o gól. Stoprocentní naopak byli dorostenci, kteří porazili Chomutov i Hvězdu. Devítka pak uspěla v kladenském derby a osmička sázela góly Hvězdě.

JUNIOŘI, Rytíři vs. Vítkovice 6:3, Rytíři vs. Salzburg 1:4, Rytíři vs. Plzeň 0:5, Rytíři vs. České Budějovice 3:4

V úterý 18. ledna junioři překvapili na domácím ledě Vítkovice. Skvělým kolektivním výkonem dokázali soupeře z Ostravy udolat výsledkem 6:3.

Branky: 2. Holeček, 8. Šimek (Kouba), 24. Kočka (Šimek, Staněk), 32. Sachr (Kočka, Holeček), 39. Sachr (Kouba), 58. Šimek (Kouba, Sachr)

V sobotu 29. ledna junioři přivítali rakouský Salcburk. Utkání rozhodla první třetina, ve které sice Kočka snižoval v 19. minutě na 1:3, ale na utkání už to nemělo vliv. Konečný výsledek 1:4.

Branky: 19. Kočka (Vimmer, Robovský)

V úterý 1. února hostili junioři na svém ledě lídra tabulky Plzeň. Po první třetině se odcházelo do šaten bez branek. Bohužel, zbytek zápasu byl v režii Plzně a ta dokázal nasázet Kladnu pět branek. Konečný výsledek 0:5.

Branky:

Ve středu 2. února junioři odehráli vyrovnané utkání s jihočeským Motorem, bohužel to nestačilo ani na bod. Po brance Šimka scházel juniorům jen gól, který ovšem nepřišel ani při hře bez brankáře. Konečný výsledek 3:4.

Branky: 26. Hurta (Kulich), 30. Kouba (Staněk, Sachr), 54. Šimek (Kočka, Robovský)

Dorost, Chomutov vs. Rytíři 3:5, Hvězda Praha vs. Rytíři 2:4

Dorost se v úterý 25. ledna utkal s Chomutovem. O pozdějším vítězi rozhodla první třetina, ve které Rytíři vsítili tři branky.

Branky: 10. Lev (Hlaváček), 16. V. Aschenbrenner (Kupčo, Lev), 17. Mejtský (Holub), 38. Holub, 42. J. Aschenbrenner (Daníček)

V dalším svém zápase nastoupil dorost na ledě Hvězdy, která vyhrála předchozí vzájemné utkání na Kladně vyhrála až v prodloužení. Jenže karty se obrátily, dorostenci na začátku třetí třetiny odskočili na rozdíl čtyř branek. Snaha Hvězdy v závěru už jen kosmeticky upravila výsledek na konečných 4:2 pro Kladno. Navrátilec do sestavy Lev se prezentoval v uplynulém hracím týdnu hned třemi góly.

Branky: 19. Lev (Aschenbrenner, Daníček), 33. Mejtský (Holub, Kut), 33. Lev (Daníček, V. Aschenbrenner), 41. Holub (Mejtský)

Dorostence čeká v následujícím utkání derby s PZ, které se odehraje 3. února na druhé ledové ploše.

9.Třída, Rytíři vs. PZ Kladno 7:5

Deváťáci odehráli derby s PZtkou, po druhé třetině se odcházelo do šaten za stavu 6:2. PZ ve třetí třetině zabrala, ale na obrat to nestačilo. Na konečných 7:5 pro Rytíře zvyšoval krása.

Branky: 2x Burgr, 2x Beran, Hovorka, Černohorský, Krása

8. TŘÍDA, Rytíři vs. Hvězda Praha 7:2

Osmáci si na domácím ledě v neděli poradili s Hvězdou. V utkání musel za hlavního trenéra osmáků Tomáše Exnera ze zdravotních důvodů zaskočit Dominik Borkovec, který k výhře 7:2 řekl: „První dvě třetiny se hrálo ve velkém tempu, bohužel u nás vždy jen hráč na kotouči. Ve třetí třetině jsme zjistili, že hokej je týmový sport, a proto jsme hráli i lepší hokej. Utkání jsem si díky tomu užil".

Branky: 2x Kozák, 2x Klempíř, Hausner, Pavelák, Borkovec