Mládež

Hokejový prvňáček: Zapište svou ratolest do hokejové třídy na 12.ZŠ, kam chodily hvězdy NHL!

8. 2. 2021 od Lukáš Jůdl
Rytíři Kladno spouští projekt "Hokejový prvňáček", který si klade za cíl navázat na úspěchy kladenského hokeje, ze kterého vzešla řada reprezentantů a hvězd NHL. Většina z nich chodila na 12. ZŠ Kladno, kde už řadu let fungují tzv. hokejové třídy, které přizpůsobují školní rozvrh hokejovým tréninkům. Chcete svého prvňáčka také zapsat do "hokejkovky" na "dvanáctce"?

Hokejový klub Rytíři Kladno s ohledem na dlouholetou spolupráci se Základní školou Brjanská (12. ZŠ Kladno), opět informuje o možnosti zápisu budoucích žáků prvních tříd, kteří hrají hokej. Zápis bude možný v termínu od 16. do 17. dubna 2021.

Chcete vaše dítě zapsat do hokejové třídy? Volejte koordinátorce kladenské mládeže Petře Kvasilové (607 068 084).

Oficiální prezentaci k náboru naleznete ZDE.

Ještě jste s hokejem nezačali? Nevadí, pro zápis do školy to není nutnost

Chcete, aby vaše ratolest byla novým "Hokejovým prvňáčkem"? Zapište ji do "hokejové třídy" na 12. ZŠ. Není podmínkou, aby vaše dítě už hokej hrálo, začít s ním může až po nástupu do školy. "Pandemie koronaviru sice letos pozastavila soutěže mládeže, ale my věříme, že v létě se na led pomalu zase vrátíme. Velice nám zaleží na tom, aby současná situace neovlivnila zájem o hraní hokeje na Kladně. Sport je pro všechny velice důležitý a my bychom neradi, aby na něj děti zanevřely," zdůrazňuje generální manažer kladenské hokejové mládeže Jan Kregl.

I přes aktuální omezení v souvislosti s pandemií koronaviru se zápis na 12. ZŠ bude konat. Škola chce opět tzv. hokejovou třídu znovu otevřít. "A pokud jste právě třeba kvůli současným omezením letos nestihli s vaším synem či dcerou zajít na led a dítě s hokejem tak ještě nezačalo, začne klidně až s nástupem do školy. Určitě to není pozdě," dodává Kregl.

Pokud by vás o škole cokoliv zajímalo, kontaktujte zástupce školy na tel. čísle 312 310 100, v případě dotazů k tréninkům a celkové organizaci klubu Rytíři Kladno volejte koordinátorce kladenské hokejové mládeže Petře Kvasilové (607 068 084).

Největší výhodou pro žáky, kteří hrají hokej a navštěvují školní třídy na 12. ZŠ, je uzpůsobený školní rozvrh hodin hokejovým tréninkům a navýšený počet hodin tělesné výchovy.

Podrobné informace o pokynech k zápisu naleznete na webu školy: ZDE.

VÝHODY HOKEJOVÝCH TŘÍD:

• každý týden 2 hodiny ledu navíc pro každou školní třídu
  • na odpolední školní i oddílové tréninky děti svážíme autobusem ze školy
  • z ranních školních tréninků odvážíme děti autobusem do školy
  • před i po tréninku je na zimním stadionu pro školní děti otevřen klubík
  • velmi úzká spolupráce mezi trenéry a kantory