Finálová série začíná opět od nuly! V neděli se bude hrát za vyrovnaného stavu na Kladně

24. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno napravilo úvodní dvě finálová zaváhání a na ledě soupeře sérii srovnalo na 2:2 na zápasy! Mezi Duklou a Rytíři se tak začíná prakticky od začátku, tentokrát však už jen na dva vítězné duely. Páté finále se odehraje na kladenském ČEZ stadionu od 17 hodin a domácí v něm budou chtít navázat na dobré výkony z ledu soupeře.

Rytíři bojují o postup do nejvyšší soutěže bez přímé podpory fanoušků, kteří nemůžou na stadiony, přesto hráčům na cestě za cílem dál zapáleně fandí. „Hlavně bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nás podporují, i když nemůžou na stadion. Například fandí v autokině. Sleduju taky sociální sítě a vidím i tam, jak nás podporují. Naším jediným cílem je postoupit do extraligy, na nic jiného nemyslíme,“ říkal po posledním utkání ruský bek Vsevolod Sorokin.

Fanoušci můžou hromadně podpořit Rytíře alespoň v autokině, které vyrostlo na parkovišti u Sletiště. Tam se vysílají všechny zápasy a nejinak tomu bude i v případě pátého duelu! Vstupenky jsou již v prodeji, všechny důležité informace včetně pravidel se dočtete v samostatném článku.

Kladno dvakrát uspělo v Jihlavě a napravilo předchozí zaváhání

Rytíři nejeli do Jihlavy ve vůbec snadné pozici. Doma dvakrát prohráli a nutně potřebovali zvítězit. Předložený úkol ale zvládli na podtrženou jedničku! Ve třetím utkání našli recept na brankáře Žukova a zvítězili 5:2. Rostislav Marosz vstřelil dva góly, Tomáš Plekanec zapsal tři kanadské body a Luc Snuggerud přidal tři gólové asistence.

„Po prvních dvou zápasech jsme museli přehodnotit, jak chceme proti Jihlavě hrát. Hrají velmi dobře v defenzivě a mají tomu uzpůsobenou celou taktiku. Výborně blokují střely a dostávají nás ze střeleckých pozic,“ vyprávěl po utkání americký bek.

Čtvrtý finálový duel pak nabídl pořádné drama. V souboji gólmanů se dlouho hrálo bez branek, ve 45. minutě ale využil přesilovou hru Jaromír Jágr. Rytíři pak bránili těsné vedení, patnáct sekund před koncem ale inkasovali a utkání muselo dospět do prodloužení. To však nemělo dlouhého trvání. Už ve třetí minutě dostal Adam Kubík puk do volného prostoru, přečíslení vzal na sebe a zamířil přesně pod horní tyč. Kladno tak vyhrálo 2:1 po prodloužení a srovnalo stav série na 2:2. „Tlak je pořád, ale je to od nuly a začínáme nanovo,“ uvedl Adam Kubík, který byl spolu s Andrejem Košarišťanem hlavním hrdinou utkání.

5. zápas finále play off Chance ligy Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava se odehraje na kladenském ČEZ stadionu v neděli 25. dubna od 17:00. Utkání můžete sledovat živě na ČT Sport.