18:00
SPUSTIT VIDEO

Další zastávkou Rytířů bude v sobotu pražská Slavia

22. 1. 2021 od Text: Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno se po porážce v Havířově vrátilo zpět na vítěznou vlnu a na domácí výhru nad Litoměřicemi bude chtít navázat i v sobotu. Od 15 hodin se Rytíři představí na ledě pražské Slavie, která před nedávnem vyměnila trenérský štáb.

Rytíři chtěli co nejrychleji zapomenout na porážku z ledu Havířova, kde nevstřelili ani branku a prohráli 0:1. A jejich záměr se jim podařil! Kladno doma sehrálo s Litoměřicemi vyrovnanou bitvu, kterou v závěru přeměnilo v tříbodový zisk. Kladeňáci sice inkasovali jako první, vývoj ale otočili a když soupeř srovnal, stejně měli poslední slovo! Necelé dvě minuty před koncem předvedl příkladný důraz před brankou Antonín Melka a nadvakrát dorazil Suchánkovu střelu do sítě. Rytíři tak brali výhru 3:2 a důležité tři body. Díky nim jsou v tabulce nyní čtvrtí a ztrácejí čtyři body na první duo.

Asistenci u vítězného gólu proti Litoměřicím si připsala čerstvá posila Rytířů Jakub Suchánek. Zkušený bek v zápase strávil na ledě 17 minut a 38 sekund a díky brankové nahrávce skončil ve statistice plus/mínus na plus jedna. Brankáře Litoměřic prověřil bek přezdívaný „Segge“ třemi střelami a soupeřům znepříjemnil hru několika ostrými bodyčeky. „První pocity jsou veskrze pozitivní,“ pochvaloval si Suchánek po debutu v dresu Rytířů.

Slavia vyměnila trenérský štáb

Pražská Slavia je v tabulce Chance ligy momentálně až desátá, což rozhodně není umístění, na jaké celek z hlavního města pomýšlel. Proto vedení klubu sáhlo v minulém týdnu k zásadní změně a rozhodlo se pro výměnu trenérského štábu! Martin Štrba a Jiří Doležal tak už u týmu nepůsobí a mužstvo zatím vede sportovní manažer Jiří Veber a zkušený bývalý bek Pavel Kolařík. Tato dvojice měla letos trénovat juniorku sešívaných, nyní zaskočí alespoň dočasně u A týmu. Předchozímu štábu definitivně zlomila vaz vysoká porážka 0:7 v Sokolově. Od té doby slavisté přestříleli Šumperk 9:5 a podlehli Vrchlabí 1:2 po prodloužení.

Sestava pražské Slavie je nabitá jmény, která kladenští fanoušci velmi dobře znají. Sešívaný dres oblékají Daniel Kružík (6+5) a Václav Veber (2+6), kladenskou minulost má ale i Petr Kafka (9+4) a jeden zápas za Rytíře loni odehrál i Tomáš Šmerha (5+9). Jednou z největších hvězd Pražanů je pak útočník Petr Vampola (4+9), který Kladnu pomohl dvakrát k postupu do extraligy! Zkušený matador však momentálně nehraje kvůli problémům se zády.

Kladno se utkalo s pražskou Slavií v rámci předehrávky šestého kola. Ve druhém domácím zápase sezony tehdy marně dotahovalo soupeřův náskok a nakonec zapsalo porážku 2:4. "Slavia proti nám hrála velmi dobře, věřím ale, že budeme silnější a vyhrajeme," přeje si před nadcházejícím duelem obránce Zach Frye.

Utkání 23. kola Chance ligy HC Slavia Praha - Rytíři Kladno se odehraje na pražském Zimním stadionu Eden v sobotu 23. ledna od 15:00. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.