čtvrtek 25.4.2024
18:00

Chance liga jede dál, Rytíři se v sobotu představí v Benátkách nad Jizerou

19. 2. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno se vrátilo do zápasového rytmu po reprezentační přestávce vítězně a tříbodový zisk bude chtít zopakovat i v sobotu na ledě Benátek nad Jizerou. S třináctým celkem tabulky se Rytíři utkají od 16 hodin.

Rytíři zvládli návrat do rozjeté sezony a po posledním kole se posunuli na druhé místo tabulky! Jihlava totiž zaváhala a prohrála v Havířově, zatímco první Vrchlabí i Kladeňáci zapisovali tři body! Rytíři porazili Prostějov 4:2 a jsou bodově vyrovnaní s prvním celkem. Ve zbývajících šesti zápasech tak budou usilovat o posun do čela tabulky a následné udržení na špici! „Musíme se držet, vyhrávat zápasy a zlepšovat se, což se nám zatím nedaří tolik, jak bychom chtěli. Pro nás je důležité, abychom skončili první a hru v play off měli takovou, abychom postoupili,“ říkal po posledním zápase kladenský kapitán Tomáš Plekanec.

Ten nastoupil v posledním kole s Jaromírem Jágrem na pravém a Adamem Kubíkem na levém křídle a jejich lajna byla na ledě hodně znát! Kladno vstřelilo dvě branky během prvních čtyř minut a u obou byla na ledě právě první formace. Jágr (1+4) bral v utkání dvě asistence, Plekanec (13+16) vstřelil gól a Kubík (9+8) přidal jednu přesnou nahrávku. Do kladenské sestavy se v posledním kole po absenci vrátili obránce Zach Frye (5+11) a útočníci Marek Račuk (5+18) a Tomáš Pitule (9+13). Poslední jmenovaný ale zápas nedohrál a po střetu se soupeřem půl minuty před koncem odešel do kabiny s bolestivou grimasou.

Benátky prohrály dvakrát v řadě

Benátky nad Jizerou jsou v tabulce Chance ligy na třináctém místě a na dohled mají ještě jedenáctý Sokolov, který má tři body k dobru. Zezadu na benátecký tým dotírá čtrnáctý Kolín s tříbodovým deficitem. Středočeský klub nedokázal v posledních kolech vylepšit svoji pozici a dvakrát v řadě nebodoval. Po výhře 6:4 nad Sokolovem prohrály Benátky 1:3 se Šumperkem a naposledy 1:2 s lídrem tabulky z Vrchlabí.

Benátky nad Jizerou nemají ve svých řadách žádného hráče, který by se přiblížil dvacetibodové hranici. Nejlépe je na tom Adam Dlouhý (7+9), kterému zdatně sekundují Vojtěch Jiruš (8+6) a Daniel Špaček (4+10). V benáteckém brankovišti dostával v posledních zápasech slušný prostor teprve sedmnáctiletý talent Daniel Král (90,44 %). Benátky mají v této sezoně průměrnou hru v oslabení (82,4 %) a lehce nadprůměrné přesilovky (20,16 %).

První vzájemný zápas mezi Rytíři a Benátkami nad Jizerou zvládlo za tři body domácí Kladno! Kladeňáci šli tehdy brzy do vedení díky gólu Jakuba Hajného, v polovině zápasu ale o náskok přišli. Až pět minut před koncem rozhodl o výhře domácích Rytířů Adam Kubík, který stanovil konečné skóre 2:1.

Utkání 29. kola Chance ligy HC Benátky nad Jizerou - Rytíři Kladno se odehraje na benáteckém zimním stadionu v sobotu 20. února od 16:00. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.