středa 17.4.2024
 neděle 21.4.2024
BAR4,  pondělí 22.4.2024
SPUSTIT VIDEO

Baráž startuje už v neděli: Jihlava? Produktivní tým s kvalitním gólmanem, uvědomují si Rytíři

14. 4. 2022 od Lukáš Jůdl / Foto: Roman Mareš a HC Dukla Jihlava
V neděli 17. dubna končí Rytířům čtyřicetidenní "volno" a začíná nejdůležitější část sezony, tedy baráž o setrvání v extralize. Soupeřem Kladna bude jihlavská Dukla, tedy tým, se kterým se před rokem hrálo finále Chance ligy, po kterém parta okolo Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance oslavila návrat do nejvyšší soutěže. Bude se i letos hrát na napínavých sedm utkání?

Vstupenky v prodeji:

Do roka a do dne opět Jihlava

Déjà vu.

Trefné pojmenování pro to, co čeká Rytíře už v neděli 17. dubna, kdy od 16:00 v Chomutově hostí Duklu Jihlava v rámci prvního barážového klání. Proč Déjà vu? Protože na den přesně před rokem začalo finále Chance ligy o postup do extraligy, kdy se proti sobě utkala stejná mužstva. Dramatická série došla až do sedmého zápasu, ve kterém Kladno poprvé v sérii dominovalo a vyhrálo 5:2.

A Dukla ještě jednou. Tentokrát se vrátíme do 5. srpna 2021 na stadion do Příbrami, kde Rytíři Jihlavu hostili v rámci prvního přípravného utkání před extraligovou sezonou 2021/22. Kladno vyhrálo gólech Bílka, Filipa a Machaly 3:1 a v akci byly poprvé nové zámořské posily.

Jenže o měsíc později to začalo. Ostré ligové zápasy, těžká konkurence a složitý start týmu, který se skládal rychle po postupu do extraligy. Ne vše fungovalo optimálně, a tak došlo v průběhu ročníku k řadám změn v kádru (všechny naleznete ZDE). Rytíři bojovali u dna tabulky, a když v lednu padli s posledním Zlínem doma 1:3 a 17. února na ledě Beranů utrpěli porážku 2:3 (po gólu Gazdy 6 vteřin před koncem), mnozí se už s extraligou loučili.

Extraligu po základní části nakonec opustil na posledním místě Zlín. Kladno se neskutečně zvedlo a dokonce chvíli pomýšlelo minimálně na třináctou příčku zaručující vyhnutí se baráži a tedy přímou záchranu. Nepovedlo se. 62 bodů nakonec znamenalo čtrnáctou pozici a tedy účast v bojích o záchranu.

Ve finále Chance ligy hrál proti Jihlavě Vsetín. Dukla ale ukázala, že umí být produktivní a brankář Maxim Žukov je opět ve skvělé formě.

Valaši padli 2:4 na zápasy.

O extraligu zabojuje tedy tým z Vysočiny.

Produktivní tým s kvalitní obranou a hvězdným gólmanem, ví moc dobře Rytíři

V preview videu, které si můžete pustit buď ZDE nebo v náhledové fotce tohoto článku, se Rytíři shodují: "Jihlava je tým s velice dobrou obranou, její hráči umí být produktivní a tým se opírá o skvělého gólmana," uvědomují si. Útočník Miroslav Indrák si mohl zahrát proti svým bývalým spoluhráčům ze Vsetína, odkud v průběhu sezony přišel na Kladno. "Všichni jsme sledovali, se kterým soupeřem nakonec budeme hrát. Myslím, že na nás vyšel nejtěžší možný soupeř, a to je Jihlava. Mají to postavené na pevné obraně, která je podpořený skvělými výkony gólmana (Žukova)," říká.

Kladno odehrálo před baráží dva přípravné zápasy s Kolínem a dva na Slovensku v Liptovském Mikuláši. Po úvodní prohře s Kolínem následovaly tři výhry, ale nejlepší střelec Kladna ze základní části Adam Kubík ví, že v baráži to bude úplně o něčem jiném. "Do těch přípravných zápasů se člověk nedokáže hlavou tak dobře připravit. Je něco úplně jiného, když hrajete v baráži o všechno. Všichni jsme se snažili dát do přípravy všechno a věřím, že se to v baráži ukáže," poukazoval Kubík na dvě věci - na pochyby některých fanoušků po výsledcích ze zmíněných přáteláků a také na enormně náročné tréninkové jednotky z posledních dnů.

A co si o barážových bojích myslí hrající majitel Jaromír Jágr? "Na Slovensku jsem z našeho týmu měl pocit, že to vypadá dobře. Byly tam dva přátelské zápasy a spousta tréninků. Baráž bude ale těžká, protože o extraligu se chce poprat každý. Proti Jihlavě jsme hráli v posledních letech dvakrát v play off a dvakrát jsme je dokázali porazit, ale vždy to šlo do šestého nebo sedmého zápasu," vybavuje si Jágr.

Motivační intro video pro baráž 2022

Na konci března Rytíři představili své nové intro video pro rok 2022 a blížící se baráž. Nese název: "Rytíři extraligoví aneb hokej na Kladně životní styl," a pro Kladno ho připravil Martin Linhart a jeho tým ze 68 Pictures, tedy tvůrci, kteří dělají produkci i pro Kamila Bartoška (Kazmu). Za čtrnáct dní ho vidělo téměř deset tisíc lidí a teď bude video podporou pro těžké boje!

Harmonogram baráže

17.4. (neděle) od 16:00, Kladno vs. Jihlava (ROCKNET Aréna, Chomutov)

18.4. (pondělí) od 18:00, Kladno vs. Jihlava (ROCKNET Aréna, Chomutov)

21.4. (čtvrtek) od 17:30, Jihlava vs. Kladno (CZ LOKO Aréna, Jihlava)