35. kolo Tipsport extraligy – 10. 01. 2020 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
1
 
Plzeň
3
 
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík – Redlich, Vampola, Strnad – Bílka, Machač, Zikmund – Š. Bláha, Stach, Melka – Hajný, Kaut, O’Donnell – Valský. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Pulpán, Moravčík, Jank, Vráblík, Kaňák – Kantner, Mertl, Gulaš – Zdráhal, Kracík, Malát – Rob, Němec, Přikryl – Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.

Branky a nahrávky: 27. Kaut (Nash, O’Donnell) – 15. Zdráhal (Pulpán, Budík), 29. Rob (Jank), 60. Kantner (Moravčík, Mertl). Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. Střely na branku: 20:52. Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda. Diváci: 4 035. Nejlepší hráči utkání: Brendon Nash – Patrik Zdráhal.

Po opatrném startu začala Plzeň postupně zvyšovat obrátky a předváděla svoje útočné choutky. Vyloučení Ladislava Romančíka domácí ještě přestáli, krátce po uplynutí trestu ale přece jen inkasovali. Střelu Lukáše Pulpána Denis Godla neudržel a Patrik Zdráhal rychle přispěchal s dorážkou do již odkryté klece – 0:1. Kladno obdržená branka nastartovala a rázem byli Rytíři aktivnější. Brendan O’Donnell střílel nebezpečně hned po buly, jenže neuspěl. A Škodovka mohla vyrážet do protiútoků. Jaroslav Kracík v jednu chvíli proskočil mezi Keharem a Lakosem a už uháněl k bráně, Godla si ale poradil.

Ve druhé části se už ale k početní výhodě dostali i Rytíři a ti se dokázali během soupeřova vyloučení prosadit! Tomáš Kaut se opřel do puku na levém kruhu a kotouč prolétl mezi betony brankáře Dominika Frodla, který měl úplně zakrytý výhled – 1:1. Jenže vyrovnaný stav dlouho nevydržel! Kladeňáci se nedokázali dostat z pásma, Luboš Rob poslal před branku nastřelovaný kotouč a ten se odrazil nad Godlovo rameno – 1:2. A Kladno si koledovalo i dál. Plzeňští byli všude rychleji, jenže na skvělého kladenského brankáře už ve zbytku třetiny nevyzráli.

Třetí perioda už se odehrávala podle očekávání. Kladno muselo více otevřít hru, ale chyběla mu častější střelba. Západočeši naopak vyráželi do volnějších prostorů a v obranném pásmu Kladna byli nebezpeční. K dalšímu gólu to ale nevedlo a bylo o co hrát až do konce. V závěrečných minutách sáhli Rytíři ke hře bez gólmana a při výhodě šesti proti čtyřem měli enormní tlak. Žádný puk však do sítě nedoputoval. Naopak Brendon Nash nedokázal udržet puk v pásmu a Matyáš Kantner dovezl kotouč do odkryté klece – 1:3. Na kostce v tu chvíli svítilo 1,1 vteřiny!


Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Plzeň byla celý zápas lepší a my se jen se štěstím pořád drželi ve hře. Nakonec jsme v úplném závěru mohli i srovnat, ale výhra soupeře byla zasloužená. I kvůli absencím byly naše přesilovky velmi špatné, ale šance, že by někdo z absentujících nastoupil v neděli na Spartě, myslím, není.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Podali jsme jeden z vůbec nejlepších výkonů na hřištích soupeřů v sezoně. Jediné, co mohu vytknout, že jsme mohli potvrdit náskok mnohem dříve, protože hlavně ve druhé třetině jsme měli mraky šancí, Muselo se tak hrát do poslední minuty a o výsledek jsme se tahali.