Máte za sebou první přípravný zápas, jak ses na ledě cítil?

Cítil jsem se docela dobře. Myslím, že jsme si i dobře zahráli, což je fajn, protože jsme si to chtěli zase ozkoušet. Říkali jsme si, že dnes ani tolik nepůjde o výsledek, ale hlavně o to, abychom se do toho zase dostali. Teď v tom budeme pokračovat a budeme na tom dál pracovat.

V Litvínově bylo veliké teplo a navíc tu mají širší led. Jak to bylo znát na ledě?

Na horko jsme zvyklí z Kladna, takže to bylo přibližně stejné. Hlavní rozdíl byl ve velikosti kluziště, ale myslím, že jsme si na to zvykli docela dobře. Trochu nás to trápilo při soupeřových přesilovkách, kdy hráči mají trochu víc času a můžou si to lépe dát.

V sestavě dostalo šanci i několik mladých hráčů. Co jsi říkal na jejich výkon?

Suprově makali! Máme ještě několik hráčů polozraněných, takže je šetříme. Zápasů nás čeká ještě hodně, takže věřím, že i mladí kluci dostanou ještě nějakou šanci.

V lajně jsi nastupoval s Danielem Kružíkem a Tomášem Redlichem a zařídili jste hned dva góly. Jak se ti s nimi hrálo?

S kluky se mi hrálo dobře, oba jsou hodně brusliví hráči a pořád chtějí puk. Pro mě jako centra to bylo super.

"Ve čtvrtek to bude pikantní, pokud proti nám bude hrát Petr Hořava."

Ty jsi vstřelil první gól Kladna v extraligové přípravě. Pomohlo ti to psychicky?

Vždycky je super, když se povede dát gól. Tentokrát se to ke mně odrazilo po dobré práci celé lajny a já už jsem měl před sebou poloprázdnou bránu.

Zároveň jsme nastupovali proti soupeři, se kterým se budeme v extralize potkávat. Co jsi říkal na Litvínov?

My teď budeme hrát vesměs pořád proti extraligovým soupeřům. Musíme se na sezonu dobře připravit. Dnes to byl vyrovnaný zápas, který rozhodly přesilovky, které jsme soupeři nabídli.

Pořád je to ale zatím jen příprava. Na co se tedy teď zaměřujete nejvíc?

Zatím jsme toho ještě moc netrénovali, zaměřovali jsme se hlavně na kondici a individuální věci. Bránění přesilovek a další herní situace teprve budeme nacvičovat.

Ve čtvrtek nás doma čeká zápas proti Slavii – jednomu ze dvou prvoligových soupeřů v přípravě. Co od toho očekáváte?

Určitě to bude pikantní, pokud proti nám bude hrát Petr Hořava. Na zápas se ale moc těšíme a doufáme, že ho vyhrajeme, když je to první domácí utkání v přípravě.