Proti Plzni jsme šli jako první do vedení, ale nakonec jsme prohráli 2:5. Co k tomu říct?

Nebyl to úplně špatný zápas, ale opět tam od nás byly zbytečné chyby, čímž jsme Plzni darovali některé góly. Na tom ještě musíme zapracovat.

Na konci zápasu ses pustil do bitky s jedním ze soupeřů. Z čeho to vyplynulo?

Brizgy byl vyloučený, protože vyhodil puk. Já zůstal stát u mantinelu a najednou přijel jeden ze soupeřů a úplně zbytečně mě dohrál. Vznikla z toho šarvátka, on chtěl taky, tak jsme se do toho pustili. (smích)

Nevybral sis úplně snadného soupeře – ty nejsi vyložený bitkař a on měří asi metr devadesát.

Tohle jsem zrovna nevnímal. Se svým štěstím si navíc vždycky, když se něco děje, vyberu toho největšího. Na to v tu chvíli vůbec nekoukám. Dřív jsem chodil i na nějaké bojové sporty, takže určitý základ mám, ale na ledě je to pak něco úplně jiného. Je potřeba to tam rvát zuby nehty, jak by řekl Hajňas. (smích)

Ty jsi obstaral naši druhou branku. Jak vznikla celá gólová situace?

Po buly v obranném pásmu se to odráželo a nakonec jsme z toho měli puk my. Berny to posunul z levé strany, Mates mi to tečoval na hokejku a já jsem si říkal, že zkusím vystřelit. Místo tam trošku bylo, takže jsem to zkusil a padlo to tam.

"Musíme se víc koncentrovat na start druhých třetin."

Je pro tebe výhoda, že Dominika Frodla dobře znáš?

Dominik je výborný brankář, zažil jsem to už na Slavii. Vím, co je to za brankáře, ale výhoda to pro mě asi nebyla. V trénincích to člověk taky pořád mění, kam střílí. Bylo tam zkrátka místo, zkusil jsem to a padlo to tam.

Na konci druhé třetiny jsi měl ještě šanci, když po tvojí přihrávce zůstával puk pod Frodlem. Vypadalo to, že ty už ses chtěl začít radovat, ale rozhodčí rozpažil. Co se tam stalo?

Chtěl jsem nahrávat Matesovi do strany, ale obránce do toho lehnul. Já ho trefil do kopny a puk zůstal pod brankářovou nohou. Všiml jsem si toho, ale rozhodčí byl rychlejší. Než jsem to stačil doklepnout, tak pískl, protože puk neviděl. Kdybych tam byl o vteřinku dřív, tak je to gól.

Takže to bylo za brankovou čarou?

Za čárou to bylo, ale myslím, že až po odpískání.

Znovu se nám nepovedla druhá třetina a dostali jsme během ní tři góly. Jak tohle zlepšit?

Asi se víc koncentrovat na start druhých třetin. Gólů tam padá dost, takže se na to budeme muset víc soustředit a lépe se koncentrovat.

"Věřím, že přesilovky se časem vypilují, jsou tu chytří hráči."

Poněkud nás zradily přesilovky, měli jsme i pětiminutovou, kterou jsme neproměnili. Čím to je, že se nám v těchto situacích nedaří?

Přesilovky ještě ani pořádně netrénujeme, protože sestava se zápas od zápasu hodně mění. Na to tedy v trénincích zatím není kladený důraz. Věřím ale, že přesilovky se časem vypilují, není na to žádný spěch. Jsou tu chytří hráči, takže věřím, že ti, kteří budou hrát přesilovky, se rychle sehrají.

Na druhou stranu jsme zvládali bránit přesilovky soupeře.

Hráče na oslabení tu máme velmi dobré. Někteří spolu hráli tyto situace už loni, takže jsou dobře sehraní. Na oslabení navíc máme dobrý systém, takže když dodržujeme, co máme, tak to funguje.

Chybělo nám hned několik centrů a vhazování z naší strany nebyla úplně dobrá. Jak je znát, když vypadne tolik středních útočníků?

Určitě je znát, když vypadnou takhle zkušení hráči. Hráli to tedy jiní kluci a zas tak hrozné to nebylo. Některé důležité bule jsme vyhráli, což je dobrý začátek pro hráče, kteří na vhazování zas tak často nechodí. Určitě se na tom dá pracovat.

Zápas se hrál před bouřlivou kulisou, kterou místní fanoušci vytvořili. Jaké to bylo před nimi hrát?

Samozřejmě je to slyšet, ale snažil jsem se to nevnímat. Na Kladně je to podobné, tam jsou taky skvělí fanoušci, takže to dobře známe i z druhého pohledu. Doma máme obrovskou podporu zase na svojí straně.