Jaké to je mít na sobě po třech letech znovu dres Kladna?

Nádherné. Jsem strašně rád, že tu můžu být, a moc jsem se na to těšil. Když jsem šel poprvé na led, měl jsme z toho dobrý pocit. Už se těším na zápasy.

S tebou to bylo po minulém ročníku poněkud zvláštní. Nejprve jsi podepsal ve Spartě, ale nakonec jsi zase zpátky doma…

Když jsem byl dohodnutý ve Spartě, tak se ještě nevědělo, že Kladno postoupí. S Davidem Čermákem jsme byli dlouho v kontaktu a nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. Jsem za to strašně rád. Vždycky jsem si chtěl zahrát extraligu na Kladně.

V posledních sezonách jsi vynechal několik zápasů kvůli zranění. Jak jsi na tom teď po zdravotní stránce?

Zatím je to dobré, to musím zaklepat. V posledních dvou sezonách jsem měl bohužel spoustu zranění, ale doufám, že už se mi budou vyhýbat. Teď věřím, že jsem stoprocentně připravený.

Kladno jsi opouštěl po sezoně, ve které jsi udělal bodový rekord Chance ligy. Jak na to vzpomínáš?

Byla to moje průlomová sezona. Sedlo nám to s Víťou Bílkem a napadaly nám tam body. Že bych na to nějak extra vzpomínal, se ale říct nedá. Byla to asi nejlepší sezona, jakou jsem zažil, ale už je to minulost. Teď se musím pokusit udělat zase nějaké body a pomoct týmu se umístit co nejlépe.

Poté co Tomáš Plekanec podepsal v Brně, jsi naším nejzkušenějším centrem. Bavili jste se už o tvé roli v týmu?

Nebavili jsme se o tom, na to je zatím brzo. Já jsem připravený na jakoukoliv roli. Asi se ode mě budou očekávat body a góly a já jen doufám, že to zvládnu naplnit.

"Nejdeme do sezony s tím, že bychom byli outsideři."

Jako jeden z mála máš větší zkušenost s extraligou a týmy, které tam hrají, dobře znáš. Jak tedy vidíš naše šance?

Vyhrát může kdokoliv. Máme tady hodně mladý tým, který má svoji kvalitu. Nejdeme do sezony s tím, že bychom byli outsideři. Když si to sedne, tak můžeme zápasy vyhrávat – zvlášť doma. Doufám, že bude chodit hodně lidí a že fanoušci budou stát na naší straně. Je tady úzké hřiště, kde se soupeřům špatně hraje. Vím, že všichni vždycky říkali, že tu hrají neradi. Od toho se musíme odpíchnout a doma musíme vyhrávat.

Sledoval jsi play off a baráž?

Sledoval a hrozně jsem fandil! Nebudu si hrát na hrdinu a říkat, že jsem před sezonou věřil, že se postoupí. Když ale Kladno postupovalo dál a dál, tak jsem sledoval každý zápas a hrozně jsem to klukům přál. Jsem moc rád, že se to povedlo a že si tu teď můžu zahrát.

Jaký byl návrat na led? Většina hráčů nemá ráda suchou přípravu, takže se na to už těší.

Já jsem se strašně těšil! Suchou přípravu nemám rád vůbec, spíš ji nesnáším. Samozřejmě je potřeba, ale jsem moc rád, že už jdeme na led. Už to bude zábavnější.

Jak jsi trávil volno před začátkem přípravy na ledě?

První týden jsme měli úplně volno a další dva týdny jsme měli individuální tréninky. Byl jsem s rodinou týden na dovolené a potom jsme jezdili na výlety. Věnoval jsem se tedy hlavně malé, protože vím, že už teď tolik času nebude.