DHL extraliga juniorů 30. kolo - 19.12.2015 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
3
 
Zlín
4
 
Rytíři Kladno: Ptáček – Havelka, Chládek, Bunda, Matula, Zajíc, Malý - Piovarči, Slánský, Křepelka, Patyk, Bláha, Čermák, Schildhabel, Hajný, Havlůj, Keszi, Kružík. Trenéři: Tatíček, Kuchler.
PSG Zlín: Barvík – Kosorin, Kužílek, Procházka, Gazda, Kolařík - Hlaváč, Gago, Miko, Dalajka, Lainka, Stiksa, Peška, Horváth, Strmiska, Hladiš, Hořanský. Trenéři: Pšurný, Suhrada.

Branky a nahrávky: 2. Havlůj (Kružík), 20. Havlůj (Kružík, Havelka), 36. Čermák (Patyk, Hajný) - 1. Strmiska (Dalajka, Gago), 30. Kolařík (Procházka), 34. Miko (Hlaváč), 47. Hořanský (Kolařík). Vyloučení: 8:6 + Havlůj (KLA) 10 min. + trest do konce utkání, Křepelka (KLA) trest do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení 1:1. Střely na branku: 28:35. Rozhodčí: Würtherle – Frodl, Špůr. Diváci: 65.

Začátek utkání Rytířům vůbec nevyšel a ihned v úvodu dokázal Petr Strmiska prostřelit Ptáčka z bezprostřední blízkosti - 0:1. Odpověď však přišla téměř okamžitě, když v oslabení ujeli Daniel Kružík a Petr Havlůj, právě druhý jmenovaný posílal kotouč do odkryté brány - 1:1. Ke konci první části pak ještě po Patykově střele puk poskakoval před brankovištěm, ale do branky nakonec nedoputoval. Jinak tomu bylo až půl minuty před koncem druhé třetiny, když Petr Havlůj přidal v úniku svoji druhou branku - 2:1.

Ve druhé části bylo k vidění několik vyloučení, ale ujala se až přesilová hra při trestu Petra Havlůje. Střela Michala Kolaříka změnila během letu směr a skončila až za Ptáčkem - 2:2. Vedení mohl vrátit na stranu domácích v úniku Kružík, ale toho vychytal gólman Barvík. Naopak na druhé straně odpověděli dost rázně Zlínští. Petr Miko si i v pádu poradil a dorážel přesně - 2:3. Rytíři však ještě bleskově srovnali a Jakub Čermák svojí ranou určil stav po druhé dvacetiminutovce na - 3:3

Ve třetí periodě se hostům povedl stejný kousek jako Rytířům v úvodu zápasu. Adam Hořanský se v oslabení dostal do úniku a mířil přesně mezi Ptáčkovy betony - 3:4. Posléze už brankář Barvík svůj tým podržel. Hostující gólman vyzrál jak na Kesziho pokus z bezprostřední blízkosti, tak na Patykovu teč. Zlín se dokázal ubránit i ve chvíli, kdy to Rytíři zkusili bez gólmana, a tak zůstalo Kladno bez bodu.