15. kolo Chance ligy – 17. 10. 2018 Kalich arena, Litoměřice

Litoměřice

HC Stadion Litoměřice: D. Dvořák – Marcel, Gaspar, Smetana, Málek, Jebavý, Strejček, Dajčar – Korkiakoski, Kloz, Rousek – Voženílek, Válek, Řehoř – Flynn, Zadražil, Machač – J. Dvořák, Havelka, Šik. Trenéři: Bruk, Tvrzník.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar, Veber – Kubík, Vampola, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Svedlund, Vildumetz – Hajný, Filip, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 10. Válek (Gaspar, Marcel), 38. Šik (Havelka, J. Dvořák), 52. Šik (Flynn, Málek) – 19. Zikmund (Vampola), 31. Vampola (Zelingr). Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0. Vyloučení: 6:8 + Hajný (KLA) 10 min.. Využití: 0:0. Střely na branku: 27:21. Rozhodčí: Wagner, Zubzanda – Votrubec, Ševic. Diváci: 1286.

Můj dům, můj hrad. Přesně toto rčení chtěli kališníci hned od úvodních vteřin zápasu dokázat a na Rytíře vletěli v pořádném tempu. Litoměřičtí byli u většiny puků dříve a zanedlouho byli za svoje úsilí odměněni. Domácí utvořili pořádný zámek v útočném pásmu a Michael Gaspar našel z rohu kluziště volného Lukáše Válka. Litoměřický útočník už si se střeleckou pozicí poradil a z první napálil puk do rohu branky Adama Brízgaly – 🚨 1:0. Po polovině třetiny se ale hra postupně začala vyrovnávat a dokonce i spíše přiklánět na stranu hostů. A do první sirény bylo vyrovnáno! Adam Kubík se krásně uvolnil před brankoviště, Petr Vampola posunul puk ze zmatku k pravému kruhu a Ladislav Zikmund dorazil kotouč do volného koutu brány – 🚨 1:1.

V prostředním dějství jako by si týmy prohodily role. Kladeňáci přebrali otěže hry a tlačili podobně jako v úvodu kališníci. Ladislav Zikmund zachytil výborně puk v mezikruží a mohl přidat svůj druhý zásah v utkání, jenže orazítkoval jen horní tyč litoměřické branky. Posléze hrála obě mužstva se čtyřmi hráči v poli a navrch měli znovu domácí. Petr Vampola se ovšem navrátil v ideální chvíli, dostal puk za obranu, natáhl Daniela Dvořáka k jedné tyči a poté po objetí klece zasouval do odkryté brány – 🚨 1:2. Jenže vyloučení Jakuba Hajného vrátilo do náporu Litoměřice, které v závěru třetiny vyrovnaly! Otakar Šik zachytil puk v mezikruží a bez váhání propálil Adama Brízgalu – 🚨 2:2.

Na začátku třetí části přidělala Rytířům vrásky na čele oslabení, která ovšem bránící čtveřice dokázaly přestát. Při hře ve stejném počtu hráčů se pak hra znovu vyrovnala, ale v polovině třetiny už bylo jasné, že jedna chyba bude moci rozhodovat. Nejprve ještě domácí přečíslení překombinovali, jenže zakrátko dostal Otakar Šik dobrý pas, nezaváhal a prudkou ranou rozvlnil síť – 🚨 3:2. Místo závěrečného tlaku ale přišlo vyloučení a domácí mohli svůj náskok ještě navýšit. Kladnu už poté nezbylo mnoho času na srovnání stavu. Přestože ještě Rytíři odvolali brankáře a hráli dokonce v šesti proti čtyřem, odešli z utkání poražení.

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Byl to vyrovnaný zápas. Za stavu 2:2 jsme měli šanci i my, jenže jsme ji nedali. Soupeř tu svoji proměnil. Bohužel jsme se nedostali do přesilovky, přestože domácí hráli hodně tvrdě. Neproměnili jsme zkrátka šance, soupeř byl o gól šťastnější. Bylo to vyrovnané, stejně tak jsme mohli vyhrát my. Bohužel jsme se neprosadili.

Zápas v číslech 📊