57. kolo Chance ligy – 18. 2. 2019 Gaxcontrol Aréna, Havířov

Havířov

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta, Staněk, Rašner, Dudek – Procházka, Seman, Rehuš – Kotala, Pořízek, Bambula – Maruna, Haas, Gřeš – Bednář, Veselý, Kurovský. Trenéři: Režnar, Rimmel.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Zelingr, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Melka – Kubík, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Svedlund, Kaut, Redlich – Hajný. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 20. Strnad (TS), 34. Zikmund (Machač, Jelínek). Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. Střely na branku: 26:16. Rozhodčí: Čech, Koziol – Lukš, Novák. Diváci: 4231.

Domácí jako by byli proti dvěma legendám českého hokeje ještě motivovanější než obvykle a v prvních minutách byli nebezpečnější. Havířovští si počínali nebezpečně v předbrankovém prostoru a po brance sahal nejprve Radek Veselý a vzápětí při přesilovce zase Tomáš Gřeš. Lukáš Cikánek ale všechny pokusy pochytal. Na řadu posléze přišla kladenská přesilovka a veselo bylo zase před brankou domácích! Rytíři rozjeli kolem branky pěkný kolotoč přihrávek a Šimon Jelínek v největší příležitosti trefil tyčku. Poté znovu zatlačil AZet, udeřilo však Kladno! Tomáš Plekanec předvedl svoji genialitu, poslal puk před brankoviště rozjetému Jakubu Strnadovi a ten byl faulován! Kapitán Kladna se k trestnému střílení sám postavil, před Ondřejem Bláhou zpomalil a trefil přesně bližší roh branky – 🚨 0:1.

Druhá část začala z kladenského pohledu dobře. Rytíři si znovu zahráli přesilovku a opět byli hodně nebezpeční! Šimon Jelínek pálil dvakrát z mezikruží, Bláha však jeho pokusy ustál. AZet posléze vlastní výhodu neodehrál vůbec dobře a předvést se mohlo nejslavnější jméno na ledě! Jaromír Jágr dostal zpětnou přihrávku od Plekance a okamžitě pálil. Domácí brankář však dobře zasáhl vyrážečkou. Za Havířov měl na hokejce srovnání v oslabení Jakub Kotala, netrefil ovšem odkrytý kout branky. V polovině utkání se hra hodně přiostřila, což na vlastní kůži poznal Adam Kubík. Kladenský mladík se však po krátkém odpočinku do zápasu vrátil. A svoji výbornou formu znovu potvrdila Machačova formace! Ladislav Zikmund dostal puk před brankoviště a z bezprostřední blízkosti překonal Bláhu – 🚨 0:2. V závěru mohl využít Nashovy špatné rozehrávky Jakub Kotala, ani podruhé v obrovské možnosti mu ale nebylo přáno.

Třetí třetina přinesla zvýšený tlak domácích hráčů, kteří potřebovali co nejdříve stáhnout soupeřův náskok. Jenže Lukáš Cikánek byl proti a chytal velmi jistě. A když už na kotouč nedosáhl, puk cinknul o tyčku. Ke konci třetí části si ještě obě mužstva zahrála v početní výhodě, stav už se ovšem nezměnil.

Trenéři po zápase 🗣

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Hokej byl kvalitní z obou stran, škoda jen, že jsme dostali gól na konci první třetiny. Kdybychom šli do druhé třetiny za stavu 0:0, určitě by to bylo jinačí. Říkali jsme si, že si musíme pohlídat soupeřovy přesilovky. Tomáš Plekanec s Jardou Jágrem jsou oba hráči extra třídy a hrozně těžko se hlídají. Oba jsou strašně silní na kotouči a hlavně jsou silní myšlenkově. Byli jsme tedy rádi, že jsme nedostali góly v oslabení. V první třetině jsme bohužel udělali hrubku a bylo z toho trestné střílení a gól. Druhý gól zase padl, když se ze situace tři na tři stala situace tři na dva. Kladno už na to zkušené hráče má. Jinak ale panuje spokojenost, protože Kladno hrálo výborně a naši hráči hráli taky dobře. Je potřeba je pochválit.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Body se odtud nevozí lehko, Havířov je doma velmi těžký soupeř a to se dnes potvrdilo. Bylo to hodně bojovné utkání. Jsme rádi, že se nám podařilo dát gól z penalty na konci první třetiny a ve druhé části že jsme odskočili. Bylo to strašně těžké utkání a jsme rádi, že odtud vezeme vítězství. Jaromír vypadal velice dobře na to, že hrál po takové době. Pomohl nám v přesilovkách, hned bylo vidět, že se přesilovky zlepšily, když si to tam s Tomášem dali. Přesilovková lajna hrála velmi dobře, sice nepadl gól, ale šance jsme měli. Samozřejmě jsme rádi, že už je Jaromír zpátky.

Zápas v číslech 📊