2. kolo O Pohár DHL – 08. 09. 2019 KV Arena, Karlovy Vary

4

1

HC Energie Karlovy Vary: Horák (Vít) – Stejskal, Kořán, Mikulec, Benda, Cestr, Tureček – Seidler, Záruba, Bačo, Rozhon, Jiskra, Konášek, D. Novotný, Křehlík, Holub, Černý, Křemen, Adámek. Trenéři: Eismann, Čejka, Táborský.
Rytíři Kladno: L. Novotný (Burda) – Strnad, Staněk, Šmatlák, Zíka, Funk, Ticháček, Zderadička – Klíma, Bernat, Šimek, Kraus, Hašek, Sachr, Sojka, Urban, Rendla. Trenéři: Kregl, Kopecký, Aschenbrenner

Branky a nahrávky: 3. Křehlík (Tureček, Benda), 47. Jiskra (Bačo, Křehlík), 48. Křemen  (Černý, Adámek), 55. Křemen (Jiskra, Kořán) – 49. Bernat (Hašek). Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. Střely na branku: 25:22. Rozhodčí: Šindel, Zubzanda – Malý, Pešek. Diváci: 117.

Již na konci třetí minuty se radoval z úvodní branky domácí celek. Do nabídky Davida Turečka se tvrdou ranou opřel Tomáš Křehlík, jehož střela prosvištěla až do kladenské branky – 1:0. Kladnu byly následně nabídnuty dvě přesilové hry, ale skóre zůstalo nezměněné.

Bez branek se hrálo až do 47. minuty, kdy druhý gól domácích vstřelil zakončením mezi betony po individuální akci Vít Jiskra – 2:0. O necelé dvě minuty později Kladenští inkasovali znova. Daniel Černý našel v předbrankovém prostoru postaveného Adama Křemena, který se z těsné blízkosti nemýlil – 3:0. Na nepříznivý vývoj dokázal ze strany Rytířů zareagovat pouze Tomáš Bernat, a to o minutu později, když se zorientoval před brankou po nahození Petra Haška – 3:1. O finální podobu výsledku se postaral druhou brankou v zápase Adam Křemen, který kličkou do forhendu přehodil beton Luboše Novotného – 4:1.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Myslím si, že v první třetině byl aktivnější soupeř, ale byli jsme to naštěstí my, kdo se dostal do vedení. To nám dodalo spoustu energie, ve druhé části se hra srovnala. Celkově družstvo podalo velmi pracovitý výkon podpořený výborným Adamem Horákem v bráně.“

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): „Na druhé kolo to bylo velice rychlé utkání. Podle mě to bylo o tom, kdo se první gólově prosadí. Domácí lépe bránili, nenechali nás se prosadit a trestali naše chyby ve středním pásmu. Soupeř bere zasloužené tři body.“