Venkovní dvojzápas začal pro kladenské Rytíře nejlepším možným způsobem! Kladeňáci využili přemotivovanosti svého soupeře a v MEO Aréně si otevřeli doslova střelnici. Celkem se Rytíři nemýlili osmkrát a po výhře 8:2 vedli v sérii už 3:0 na zápasy! „Cigi nám říkal už po zápase, jestli jsme to neměli po pátém gólu zastavit, abychom se nevystříleli. Možná měl trochu pravdu,“ uvedl se smíchem Čermák, který následně vážněji pokračoval s rozborem zápasu: „Byli jsme samozřejmě rádi, že nám to tam napadalo. Takové zápasy ale jsou, ve středu nám to tam zase nespadlo, i když šance byly.“

Zubři totiž v rozhodujícím okamžiku zabrali a čtvrtý zápas zvládli! V přesilovkách rozhodli o svém těsném vítězství a ještě jednou vrátili sérii na kladenský led. Rytíři zapsali porážku 1:2. „Ve druhé třetině byl desetiminutový úsek, kdy jsme je přehrávali, ale bohužel jsme z toho nedali gól. Na konci třetiny se dostali zase do tlaku oni a to je asi nabudilo. Rozhodlo to, že jsme my nedali gól na 2:1. Právě jejich druhý gól rozhodl,“ má jasno kladenský trenér, který však nemusí nijak panikařit, protože výhoda je stále na straně Rytířů! Kladno má k dispozici dva mečboly a výhodu domácího prostředí.


Rozhodujícím faktorem v této sérii se zatím ukazují být přesilové hry. Právě při nich padly všechny tři branky čtvrtého duelu. Rytíři dali v početní výhodě dosud 8 branek z 26 pokusů a mají famózní úspěšnost 30,77 %. Přerovští využili 5 z 23 přesilovek a mají rovněž velice dobrou úspěšnost 21,74 %. Momentálně ovšem platí, že Kladeňáci jsou nejproduktivnějším týmem celého play off (vstřelili 17 branek), zatímco Přerov má na svém kontě nejméně vstřelených gólů (konkrétně 6). To je zatím asi největší rozdíl mezi oběma mužstvy.


A kdo jsou zatím v této sérii hlavní opory svých mužstev? Na straně Kladna je to bezpochyby gólman Lukáš Cikánek a útočník Tomáš Plekanec. Kladenský gólman si drží úspěšnost 94,83 % a průměr 1,51 branky na zápas. V obou statistikách je tak druhý nejúspěšnější ze všech brankářů – první Petr Kváča ale odchytal o dvě utkání v play off méně. Tomáš Plekanec (2+6) pak zase ukazuje svoji zkušenost při hře v poli a po 4 zápasech má průměr dvou bodů na utkání! Plekanec tak je vůbec nejproduktivnějším hráčem celého play off. Týmu pomáhá v přesilových hrách (tam posbíral 6 ze svých 8 bodů) a také fantastickou úspěšností (63,11 %) na vhazování. „Všichni vědí, že je Tomáš rozdílový hráč a my jsme s tím počítali. Tomáš to zatím jenom potvrzuje,“ pochválil zkušeného útočníka Čermák.

Rytíři se ale ve vyřazovacích bojích prezentují zejména dobrým týmovým výkonem. Neměli bychom proto opomíjet ani Petra Vampolu (1+5), Ladislava Zikmunda (2+3), Antonína Melku (1+4), Jiřího Říhu (3+1) nebo Šimona Jelínka (3+1)! Kladno má zkrátka nebezpečné všechny formace!

To v přerovském dresu se zatím ukazuje jako největší lídr mladík Jakub Navrátil (3+1), který vstřelil polovinu branek svého mužstva! Dobře jej doplňuje také Tomáš Doležal (2+2), další by ale měli se svým bodovým příspěvkem přidat. V posledním střetnutí se vrátil k výborným výkonům ze základní části gólman Lukáš Klimeš (89,38 %), který si v prvních třech zápasech nevedl příliš dobře a ve třetím duelu byl dokonce střídán. Ve čtvrtém utkání byl ale jedním z hlavních důvodů, proč si Přerov dokráčel pro vítězství.  


5. čtvrtfinálový zápas play off Chance ligy Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov se odehraje v pátek 8. března od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu.  Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.