16. kolo DHL extraligy juniorů, o pořadí na 13. – 24. místě – 29. 1. 2019 ČEZ stadion, Kladno

7

Mladá Boleslav
3

Rytíři Kladno: Novotný – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Veber, Zich – Hašek, Bernat, O. Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Čermák, Kuzďas. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.
BK Mladá Boleslav: Zeithaml (33. Kmec) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Jirásek, Hovorka, Rudolph Procházka – Hašlar, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster, Houška, Grim, Moravčík, Šíma. Trenéři: Křivohlávek, Pletka.

Branky a nahrávky: 3. O. Bláha (Filip), 7. Bernat (Zíka, Kvapil), 13. Rendla, 28. Veber (Filip, O. Bláha), 33. Veber (Volráb), 53. Veber (O. Bláha, Filip), 57. O. Bláha (Filip), 61. Filip (O. Bláha) – 4. Závora (Moravčík, Klikorka), 41. Simon (Foerster), 58. Jirásek (Moucha, Sýkora). Třetiny: 3:1, 2:0, 2:2 – N 1:0. Vyloučení: 6:7 + Bernat (KLA) 10 min.. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 30:31. Rozhodčí: Vojtěchovský – Marek, Kučera. Diváci: 80.

Již v prvních minutách otevřel stav utkání do úniku Matyášem Filipem vyslaný Ondřej Bláha, který skóroval střelou mezi betony – 1:0. Jednobrankové vedení netrvalo ani minutu, když se po přihrávce Andreje Moravčíka nemýlil Jan Závora – 1:1. V následující početní výhodě si Kladno vytvořilo dobrý tlak, který po vypršení trestu zužitkoval svou dorážkou Tomáš Bernat – 2:1. V první třetině se Kladnu ještě podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. V oslabení se do úniku tentokrát dostal stav navyšující Matyáš Rendla – 3:1.

Druhá část patřila domácím Rytířům, konkrétně Václavu Veberovi. Do odkryté branky přihrál Veberovi z pravého křída Filip, jenž se po přihrávce Ondřeje Bláhy neunáhlil – 4:1. O pět minut poději si Veber vybruslil v přesilové hře do prostoru mezikruží, odkud přesným zakončením vyhnal Tadeáše Zeithamla z branky – 5:1

Na začátku závěrečné třetiny o sobě dali vědět hráči Boleslavi. Přes clonícího obránce vyslal Michal Simon přesný projektil, na který Luboš Novotný nemohl přes zablokovaný výhled reagovat – 5:2. Hattricku se Václav Veber dočkal v polovině padesáté třetí minuty. Pohotová tažená střela zápěstím z levého kruhu skončila za zády Matěje Kmece – 6:2. Druhou trefu v zápase přidal Ondřej Bláha, který potrestal soupeřovu riskantní hru bez brankáře – 7:2. Finální podobu výsledku určil přesně dvě minuty před koncem mladoboleslavský David Jirásek – 7:3.

Tři body Kladnu nestačily, a proto ten čtvrtý vystřelil v první minutě nadstavby Matyáš Filip, jenž si ke čtyřem asistencím přidal také cennou branku.