18. kolo ELIOD extraligy dorostu – 1. 12. 2018 Tipsport aréna, Praha

Kobra

HC Kobra Praha: Černý – Kalajev, Mašek, bartoň, Frydrich – Král, Tichý, Nápravník, Rajilič, Sekula, Valenta, Strnad, Lederer, Kvasnička. Trenéři: Hrbek, Antončík.
Rytíři Kladno: Gabriška – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.

Branky a nahrávky: 8. Král (Tichý), 16. Tichý, 57. Nápravník (Valenta, Strnad), 62. Nápravník (Tichý) – 9. A. Bareš (Kohlíček, Procházka), 18. Chrenka (Ticháček, Šapovaliv), 21. Ticháček (Šapovaliv), 25. Šapovaliv (Alscher), 40. Sojka (Kohlíček), 51. Chrenka (Šapovaliv, Nedvěd), 60. Nedvěd (Chrenka, Sýkora). Třetiny: 2:2, 0:3, 1:2 – N 1:0. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 19:54. Rozhodčí: Horinek – Sekera, Horažďovský. Diváci: 28.

Brankový účet v první třetině otevřel na konci osmé minuty domácí Daniel Král za asistence Stanislava Suchého – 1:0. Vedení pražské Kobře ale nevydrželo příliš dlouho, po minutě se podařilo srovnat Adamu Barešovi – 1:1. Pražané ale pokračovali v aktivní hře a do vedení se zásluhou Stanislava Suchého dostali i podruhé – 2:1. Jednobrankový rozdíl ale ani nyní netrval příliš dlouho, když po dvou minutách srovnal stav Samuel Chrenka – 2:2.

Přesilovou hru, která se Rytířům přenesla z první části, využil už po třiceti osmi vteřinách nejproduktivnější obránce Jiří Ticháček a Kladno tak šlo poprvé v utkání do vedení – 2:3. O čtyři minuty později přidal uklidňující branku Matyáš Šapovaliv – 2:4. Kladenští hokejisté o sobě dali ve druhé třetině znát ještě jednou, když se v poslední minutě prosadil a upravil vedení Adam Sojka – 2:5.

Branky padaly také v poslední třetině, v polovině dvacetiminutovky se radoval ze své druhé branky v zápase Samuel Chrenka – 2:6. V téměř rozhodnutém zápase Kobra ještě zabojovala a brankou Ondřeje Nápravníka snížila – 3:6. Na finální podobě výsledku se čtyřicet šest vteřin před koncem podílel Zdeněk Nedvěd – 3:7.

V nadstavbě byli úspěšnější Pražené, Tichého přihrávku zasunul do kladenské branky Ondřej Nápravník.

PZ Kladno

Zatímco se Rytíři umístili na čtvrtém postupovém místě, celek PZ skončil v základní části na posledním desátém místě. PZ Kladno nyní bude hrát čtyřkolově s týmy umístěnými ve skupině Západ od pátého místa níže, tj. Sparta, Chomutov, Třemošná, Karlovy Vary a Kobra Praha s tím rozdílem, že zde se budou započítávat výsledky z první části. Tým, který skončí v této skupině poslední, sestoupí do regionální ligy dorostu.