Po Havířovu je to druhá porážka v řadě poměrem 1:2 a asi byly oba zápasy obdobné v podobě marného dobývání soupeřovy brány?
Bylo to po většinu zápasu vyrovnané utkání. Věřil jsem tomu, že toho rozhodujícího góla dáme nakonec my. Asi bychom si ho i zasloužili, protože jsme byli trochu i lepší, ale to se nedá nic dělat.

Zvlášť první třetina trochu připomínala poslední utkání v Budějovicích, kdy také Kladno hrálo a soupeř dával góly?
Tak to bych až tak neřekl, nějaké šance tam také měli. Ale o ten krůček jsme lepší byli.

Proti Slavii jsi před týdnem dvěma brankami utkání otočil, dnes jsi dal také vyrovnávací branku. Ale zdá se, že pokud Patrik Machač nedá dva góly, obrat se nekoná?
Tak asi jsem měl dát ještě jeden, ale jinak tohle si zase nemyslím. Vždy je to zásluha celého týmu a myslím si, že jsme makali a pro vítězný gól jsme si šli.

Ve třetí třetině jsme se dostali do několika přečíslení, co vedoucí brance chybělo?
Dělali jsme, co jsme mohli, doufám, že to na ledě bylo i vidět. Nezbývá než doufat, že se to otočí a v play off budeme šťastnější a toho góla dáme my.

"Kuri by určitě dnes aspoň jeden gól připravil."

V posledních zápasech šla hodně nahoru naše hra v početní výhodě. Ale i když dnes jsi skóroval právě v přesilovce, tak dnes nás asi moc nezdobily? Hodně moc chyběli Strnad nebo Kurjanov?
To je jasné, že jsou znát. Věřím tomu, že Kuri by dnes určitě jeden gól dal nebo by na něj aspoň přihrál. Mohl to být ten rozdílový hráč a snad se dá brzy do pořádku. A ohledně těch přesilovek - oni se na ně výborně připravili, čekali na nás na modré a my si s tím dlouho nevěděli rady. A pak už jsme se k přesilovkám zase moc nedostali. Náš gól sice padl z početní výhody, ale bylo to tím, že mě Matěj krásně našel a mě se to po objetí brány povedlo zakončit.

Jsi s 33 body nejproduktivnější hráč týmu. Cítíš na sobě třeba nějaký tlak, že se od Tebe další góly a přihrávky očekávají?
To si nemyslím, máme tu spoustu kvalitních hráčů, kteří mají velký potenciál každý zápas bodovat a také bodují. Hlavní bude, aby to vydrželo i do play off.

Hráli jsme hodně disciplinovaně, pouze dvakrát jsme se dostali do oslabení, bohužel v tom druhém jsme inkasovali rozhodující gól. Kdyby ale rozhodčí takto trestali celý zápas, tak jsme přesilovek hráli asi daleko více?
To je možné. My se snažíme moc nechodit ven a hlavně pokud možno neoplácet, abychom získávali výhody přesilovek. I když se to v posledních zápasech zlepšovalo, tak dnes se nám moc nepovedly.

Nebudou nám tyto dvě těsné porážky příliš svazovat nohy a v dalším utkání v Prostějově to opět otočíme na vítěznou vlnu?
To my věříme v každém zápase, že vyhrajeme. A buď že se na nějaké vítězné vlně povezeme, nebo ji začneme!