„Pouliční hokej je pro mě takovou vzpomínkou na staré časy, protože naše generace zamlada před barákem hrála pořád. Budu znovu zvědavý, jak si malí kluci dokážou poradit s neposedným skákajícím míčkem a budu se těšit na setkání hráčů i rodičů z různých měst a oddílů,“ prohlásil Josef Zajíc, na jehož bedrech je znovu podstatná část přípravy a organizace turnaje. Je na čem stavět, úvodní ročník si totiž všichni užili. „Vloni to bylo opravdu nádherné, mělo to náboj a emoce. Také letos očekávám takový rytířský souboj bez brnění,“ těší se bývalý kladenský kapitán, po němž v tomto ročníku převezme symbolickou patronaci nad celou akcí útočník Montrealu a českého národního týmu Tomáš Plekanec!

Jeho jménem bude například vyhlášen nejlepší střelec turnaje, který tak kromě individuálního ocenění obdrží speciální cenu od slavného kladenského odchovance - originální hranou hokejku s autogramem. Úplně všechny děti od Plekyho dostanou podepsané kartičky.  „Podobné akce pro děti jsou moc fajn, protože mají pohyb a zahrají si s hokejkou i mimo sezonu. Vím, že dnes mají trenéři trochu problém s mladou generací, která oproti nám nechce trávit tolik času aktivitami venku. Já osobně jsem si vždycky rád zahrál fotbal, hokejbal a v posledních letech in-line hokej. Každopádně budu klukům na turnaji držet palce, i když se ho bohužel nebudu moci zúčastnit osobně," vzkázal Tomáš Plekanec.

Kročehlavské nákupní centrum se čím dál více stává oázou kladenského hokeje, i když oproti zimnímu stadionu leží na druhém konci města. Pravidelně se zde uskutečňují autogramiády hráčů, v místní galerii až do poloviny června probíhá Velká hokejová výstava a v plánu je tu i obdoba klubové síně slávy se stálou expozicí hokejových artefaktů. Doslova srdcovou záležitostí se stává turnaj o Pohár kladenského Rytíře. „Po skvělém úvodním ročníku jsme ani na vteřinu neváhali a rozhodli jsme se z turnaje udělat tradiční záležitost. Podporujeme a fandíme nejen dospělým Rytířům, ale se stejným napětím a zápalem sledujeme i mladé sportovce, kteří mají ještě vše před sebou,“ říká zástupce NC OAZA Kladno Ondřej Valenta

Exhibice: Pepa Zajíc vs. Fanklub!

Pohár nabídne také jedno zajímavé zpestření, ještě před startem vyřazovací části se v exhibici utká tým Josefa Zajíce proti Fanklubu Poldi Kladno. Fanoušci si to tak rozdají proti legendárnímu kladenskému kapitánovi, v jehož mužstvu nastoupí třeba manažer marketingu Rytířů Jiří Kalla s tiskovým mluvčím Vítem Heralem a komentátorem Rytíř TV Lukášem Jůdlem. Fanklubáci podle zákulisních zpráv také nasadí svá největší esa, takže o zábavu bude postaráno. :-)

Fanshop, kávička i venkovní posilovna

Okolo tří turnajových hřišť díky klubovým partnerům vyroste zajímavé zázemí. 

Oficiální produkty Rytířů Kladno si můžete vybrat v našem fanshopu, divákům bude k dispozici občerstvení a unikátní vůz Delicar s vynikající kávou od Delikomatu.

Specialitou dne bude venkovní workout, skupinové lekce i posilovací stroje Dream Body Fitness, které si budou moci všichni vyzkoušet. Vše bude pod dozorem certifikovaných trenérů a skupinových lektorů. V rámci akce bude k dispozici vstup do fitness centra, kde bude možné si vše vyzkoušet na vlastní kůži a možností nákupu sportovní výživy se slevou 10%. 

O POHÁR KLADENSKÉHO RYTÍŘE 2017 

Přihlášené kluby a názvy týmů: PZ Kladno (Rytíři, Zbrojnoši, Knights), HK Kralupy nad Vltavou (Zajíci, Kapři), Berounští Medvědi (Medvědi, Lední medvědi), Hvězda Praha (All-Stars), HBC Alpiq Kladno (Rysové, Bleskové)

Kapacita turnaje naplněna, nové přihlášky týmů už nejsou přijímány.

Termín: sobota 10. června 2016 

od 9:00 registrace přihlášených týmů, od 9:30 úvodní utkání základní části

cca od 12:30 exhibice, od 13:00 start play off

Místo: Parkoviště u NC OAZA KLADNO, Arménská 3277


 » Podívejte se na FOTOGALERII z minulého ročníku!


Kategorie

hráči ročníku narození 2006-2007

Pravidla "STREET HOKEJE"

Hraje se na hřišti o rozměrech 26 x 18 metrů

Týmy se registrují v celkovém počtu šesti hráčů (4 hráči do pole + brankář + náhradník)

Povinná výzbroj: hůl na hokej, rukavice a chrániče holeně - brankářská výstroj dobrovolně / jednotný dres mužstva (nebo alespoň rozlišovací trička stejné barvy)

Zápas se hraje na 2 x 10 minut hrubého času s tříminutovou pauzou.

Hraje se s napuštěným tenisovým míčkem.

Systém turnaje

Základní část

V každé kategorii se hrají utkání ve dvou skupinách po pěti týmech (1x každý s každým). Za vítězství v základní skupině se započítávají dva body do tabulky, za remizu jeden bod. Při rovnosti bodů rozhodují vzájemná utkání a příp. poté skóre.

Play off

Nejlepší dvě mužstva z každé skupiny postupují do semifinále - vítězové postupují do finále, poražení se utkají o bronz. Ostatní týmy hrají o umístění od 10. do 5 místa. 

V případě nerozhodného výsledku po zákl. hrací době se rozhoduje v samostatných nájezdech.

Děkujeme partnerům!