„Pouliční hokej je pro mě takovou vzpomínkou na staré časy, protože naše generace zamlada před barákem hrála pořád. Budu znovu zvědavý, jak si malí kluci dokážou poradit s neposedným skákajícím míčkem a budu se těšit na setkání hráčů i rodičů z různých měst a oddílů,“ prohlásil Josef Zajíc, na jehož bedrech je znovu podstatná část přípravy a organizace turnaje. Je na čem stavět, úvodní ročník si totiž všichni užili. „Vloni to bylo opravdu nádherné, mělo to náboj a emoce. Také letos očekávám takový rytířský souboj bez brnění,“ těší se bývalý kladenský kapitán, po němž v tomto ročníku převezme symbolickou patronaci nad celou akcí útočník Montrealu a českého národního týmu Tomáš Plekanec!

Jeho jménem bude například vyhlášen nejlepší střelec turnaje, který tak kromě individuálního ocenění obdrží speciální cenu od slavného kladenského odchovance. „Podobné akce pro děti jsou moc fajn, protože mají pohyb a zahrají si s hokejkou i mimo sezonu. Vím, že dnes mají trenéři trochu problém s mladou generací, která oproti nám nechce trávit tolik času aktivitami venku. Já osobně jsem si vždycky rád zahrál fotbal, hokejbal a v posledních letech in-line hokej. Každopádně budu klukům na turnaji držet palce, i když se ho bohužel nebudu moci zúčastnit osobně," vzkázal Tomáš Plekanec, kterého brzy čeká už desátý světový šampionát!

Kročehlavské nákupní centrum se čím dál více stává oázou kladenského hokeje, i když oproti zimnímu stadionu leží na druhém konci města. Pravidelně se zde uskutečňují autogramiády hráčů, v místní galerii až do poloviny června probíhá Velká hokejová výstava a v plánu je tu i obdoba klubové síně slávy se stálou expozicí hokejových artefaktů. Doslova srdcovou záležitostí se stává turnaj o Pohár kladenského Rytíře. „Po skvělém úvodním ročníku jsme ani na vteřinu neváhali a rozhodli jsme se z turnaje udělat tradiční záležitost. Podporujeme a fandíme nejen dospělým Rytířům, ale se stejným napětím a zápalem sledujeme i mladé sportovce, kteří mají ještě vše před sebou,“ říká zástupce NC OAZA Kladno Ondřej Valenta.

Termín a místo konání turnaje

Termín: sobota 10. června 2016

od 9:00 registrace, od 10:00 úvodní utkání

Místo: Parkoviště u NC OAZA KLADNO, Arménská 3277

hráči ročníku narození 2006-2007

Pravidla "STREET HOKEJE"

Hraje se na hřišti o rozměrech 26 x 18 metrů

Týmy se registrují v celkovém počtu šesti hráčů (4 hráči do pole + brankář + náhradník)

Povinná výzbroj: hůl na hokej, rukavice a chrániče holeně - brankářská výstroj dobrovolně / jednotný dres mužstva (nebo alespoň rozlišovací trička stejné barvy)

Zápas se hraje na 2 x 10 minut hrubého času s tříminutovou pauzou.

Hraje se s napuštěným tenisovým míčkem.

Systém turnaje

Základní část

V každé kategorii se hrají utkání ve dvou skupinách po čtyřech týmech (1x každý s každým). Za vítězství v základní skupině se započítávají dva body do tabulky. V případě nerozhodného výsledku se rozhoduje ve třech sériích samostatných nájezdů, poražený tým v nájezdech získává bod. Při rovnosti bodů rozhodují vzájemná utkání a příp. poté skóre.

Play off

Nejlepší čtyři mužstva z každé skupiny postupují do čtvrtfinále. Vítězové semifinále se utkají ve finále, poražení se střetnou v zápase o třetí místo.

» Podívejte se na FOTOGALERII z minulého ročníku!