Zápas jsme měli výborně rozehraný - co se v závěru pokazilo, že z toho bylo takové drama?
Tak to nevím, ale na konci to bylo docela těžké. Co vystřelili, to jim tam padlo. Ale měli jsme stále šance jim o dva nebo tři góly odskočit. I když to se občas stane. Nepodaří se nám třeba v nějaké velké šanci definitivně rozhodnout a jim to tam na druhé straně spadne. Vrátili se tím do zápasu, začali si věřit, riskovat do útoku a padalo jim to tam.

Asi nám po dvou slepených brankách pomohl oddechový čas?
Jednak jsme se uklidnili a naopak i nahecovali pro zbytek zápasu. Šli jsme do toho dál už s čistou hlavou.

Trefil jsi se poprvé za dospělé Rytíře, bylo vidět, že Tvému výkonu dnes rychlý gól hodně pomohl?
Také už bylo na čase! Dost jsem se v koncovce trápil a už jsem tomu pomalu přestával věřit.

"Můj úkol je připravovat Strnymu góly."

Ve třetí části jsi pak našel nádherným pasem Strnada a byl z toho vítězný gól?
Tak to je můj úkol. Mám na ledě Strnyho hledat a připravovat mu góly.

Na konci jsi byl i u definitivního rozhodnutí, kdy jste při power play soupeře ujeli spolu s Petrem Vampolou, ten to vzal ale celé na sebe?
Jasně, na to on si věřil. Když už s tím pukem projel celé hřiště, tak aby to pak taky nezakončil (smích).

Na Slavii jsme zápas nedotáhli, asi by bylo hodně kruté, kdybychom to dnes naopak ztratili?
Rozdíl byl hlavně v tom, že na Slavii jsme hráli hodně v oslabení. I pět na tři a já ten zápas ani nedohrál, protože jsem dostal desítku. První gól nám dali z teče po nahozeném puku. Pak jsme se do nich nutili, ale naopak jsme dostali další dvě branky. V kabině jsme si pak řekli, že nemáme co ztratit a šli jsme do nich.

Poslední zápasy docela cestuješ sestavou, pokaždé máš jiné spoluhráče v útoku. Dnes jsi se s tím asi srovnal dobře?
Máme bohužel dost zraněných. Většinou hraju se Strnym a Machym, ten je ale po Slavii zraněný. Vampy s námi naopak chvilku netrénoval a dnes ráno přišel. Zkusil to a vyšlo nám to.

Bude dnešní vítězství před středou to správné povzbuzení?
Snad je to tak. Jenže i s Jihlavou jsme prohráli smolně, tam to byla v závěru loterie. Ale vyhrát už jsme zase potřebovali. Já se pokusím opět pomoci týmu gólem nebo nahrávkou.