Kladno slaví a prožívá euforii, jakou město dlouho nezažilo. Rytíři, kteří byli v sezoně mnohými odsuzováni k neúspěchu, prošli parádně vyřazovacími boji i baráží a už v desátém kole prolínací soutěže rozhodli o svém návratu mezi elitu. Tam se Kladeňáci vrací po dlouhých pěti letech! „Jsem hrozně rád, že se do Kladna po pěti letech vrací extraliga. Kladno určitě patří do extraligy a ne do první ligy,“ neskrýval svoji radost trenér úspěšného týmu David Čermák, který u mužstva působí zároveň i jako sportovní manažer.

Nemá tedy před sebou rozhodně klidné dny. „Posily a podobné věci jsme zatím vůbec neřešili. Nechávali jsme to až po baráži, takže teď nám to teprve nastává. Budeme mluvit s kluky, kteří nemají smlouvu. Dost kluků je pod smlouvou nebo mají opci, takže budeme uplatňovat opce. Teprve teď začneme řešit nějaké doplnění stávajícího kádru,“ vysvětlil Čermák. První odchody a příchody můžou týmy začít oficiálně oznamovat 1. května.

Rytíři za sebou mají náročnou sezonu, ve které odehráli 77 zápasů. V posledním kole baráže, ve které už je vše rozhodnuté, proto nenastoupí v nejsilnější možné sestavě. „Dostanou šanci kluci, kteří si teď moc nezahráli. Pojedou Tomáš Vildumetz, Daniel Kružík, Adam Kubík a Václav Veber,“ prozradil kladenský trenér, který zároveň prozradil, že nejproduktivnější hráči baráže Tomáš Plekanec (1+13) a Jaromír Jágr (10+3) už se v Pardubicích nepředstaví.


Pardubice uhájily extraligovou příslušnost

Dynamo, které se celou sezonu trápilo, prošlo prolínací soutěží možná až překvapivě suverénně. Od prvního zápasu si kráčelo za cílem udržet nejvyšší soutěž a už po devíti kolech slavilo. V dalších dvou utkáních pak už Pardubičtí nastoupili se značně omlazenou sestavu, ve které chyběly největší opory, a to se také podepsalo na výsledcích obou duelů. Doma s Chomutovem prohráli Východočeši 0:3 a v Českých Budějovicích naposledy ztratili 2:5.

V posledním kole tedy už v podstatě o nic nepůjde – Kladno a Pardubice už mají jistou extraligu, zatímco Chomutov a České Budějovice, které se utkají v druhém zápase, už vědí, že budou hrát Chance ligu. V souboji Rytířů a Dynama se však stále může rozhodnout o tom, kdo celou prolínací soutěž vyhraje! Pardubice totiž mají na svém kontě 24 bodů a druhé Kladno ztrácí pouze dva body. V případě tříbodového zisku se tedy může posunout do čela barážové tabulky.


12. kolo baráže o Tipsport extraligu HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno se odehraje v úterý 23. dubna od 18:00 v pardubické ČSOB Pojišťovna Areně. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV.