Hráli jsme druhý zápas za sebou na výsledek 1:0. V Litoměřicích to sice nevyšlo, dnes jsme ale vzadu s nulou uspěli. Jsou takové zápasy pro obránce hodně těžké?
Mně připadá, že takovéhle zápasy hrajeme poslední dobou snad všechny. Snad jen proti Benátkám jsme dali víc gólů. Poslední dvě utkání jsme si nějaké šance připravili, ale nevyužíváme je, netrefujeme branku. A potom je to takhle napínavé až do konce. Naštěstí to dvacet vteřin před koncem vzal Tůmič na sebe a trochu to uklidnil. Hrát na 1:0 je ale hodně těžké, ale dnes jsme to zvládli super. Z ničeho jsme se nepodělali, věřili jsme si a díky tomu bereme tři body.

Padl po dvou remízách výhrou za tři body trochu kámen ze srdce?
Trochu na to asi myslíme. I ten jeden bod v Litoměřicích je pro nás ztráta, která se pak na konci může sčítat. Ale zase na to tolik myslet nemůžeme a do každého zápasu jdeme získat tři body. Dnes to bylo pro naše sebevědomí do dalších zápasů super výhra.

Je to velký tlak na bránící hráče, když v těchto zápasech každá chyba vzadu může rozhodnout?
Takhle nemůžeme přemýšlet, jdeme střídání od střídání a nemůžeme myslet na to, jestli uděláme nebo neuděláme chybu. Hokej je hra chyb a když se stane, tak musíme dál táhnout za jeden provaz a jít dál. Ale dnes jsme ji neudělali a pokud jo, tak to všechno vychytal Cigi.

Připravovali jste se nějak specifičtěji na hru Slavie, které se sice vůbec nedaří doma, ale vozí hodně bodů zvenku?
Tak tohle nám po pravdě před zápasem trenéři nijak nezmiňovali. My se na každý zápas snažíme připravit na sto procent a neřešíme, jak dobře kdo hraje doma nebo venku. My se musíme soustředit na vlastní hru.

"Ubyly hlavně fauly hokejkou."

Po deseti odehraných kolech je Kladno nejméně trestaným týmem soutěže, ačkoli má Davida Šticha v sestavě. Co ty na to?
Tak tohle vyplývá hlavně z tréninku. V něm trenéři hodně dbají na to, že když hrajeme ve stejném počtu hráčů, tak při každém faulu zastavují hru a říkají, co jsme udělali špatně. Tohle si hodně bereme do zápasů, kdy radši kmitáme nohama než bychom faulovali. Nějaká vyloučení tam jsou, ale není toho moc a ubyly hlavně fauly hokejkou. Ty právě vyplynuly z toho, že se nebruslilo.

Jak se z Tvého osobního pohledu dá hodnotit po deseti kolech nová kladenská štace?
Jenom kladně. Je tu hodně mladé mužstvo, ale jak na ledě, tak mimo něj a v kabině je to všechno super. Sedli jsme si, nikdo tu nijak nevyčnívá ve smyslu, že by kazil partu.

Za extraligovou Slavii jsi před dvěma lety hrál, znáš se tam ze současného kádru ještě s někým?
Určitě na lavičce od masérů nebo trenéra Srdínka až po některé hráče jako Honza Novák nebo Jindra Barák. A i pár dalších hráčů tam znám, takže pár známých tváří tam proti mě dnes bylo.

V příštím zápase nás čekají České Budějovice. Jsou pro vás tyto zápasy s konkurenty z čela tabulky něco víc?
Bude to hodně důležité, protože v tabulce jsme kolem sebe. Tyto zápasy musíme vyhrávat, protože teď jsme pár bodů ztratili remízama. I když pak bereme jeden nebo dva body, tak jsou to pro nás všechno ztráty. A tato mužstva si nemůžeme nechat utéct. Bude to asi trochu jiný zápas, Budějovice mají vyspělý a zkušený tým starších hráčů. My se na ně dobře připravíme a ve středu očekávám výborné utkání.