1. kolo Chance ligy – 8. 9. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Frýdek-Místek

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Svedlund, Říha, Hořava, Zelingr, Kehar – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Vildumetz, Machač, Jelínek – Hajný, Zikmund, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Frýdek-Místek: Daneček – Žovinec, Hrachovský, Zahradníček, Krisl, Kovář, Stránský – Raška, Mikulík, Kofroň, Rudovský, Peterek, Martynek, Christov, Przybyla, Klimša, Kalus, Motloch, Kaukič. Trenéři: Juřík, Malík.

Branky a nahrávky: 37. Vampola (Říha, Nash), 42. Říha (Kubík), 46. Strnad (Vampola), 56. Kubík (Vampola, Nash) – 46. Rudovský. Třetiny: 0:0, 1:0, 3:1. Vyloučení: 7:4 + Raška (FRM) 5. min. a do konce utkání a Kovář (FRM) 10 min.. Využití: 2:1. Střely na branku: 32:19. Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Kotlík, Zídek. Diváci: 2125.

Po první části muselo hostujícímu brankáři asi pořádně zvonit v uších. Hned dvakrát během prvních dvaceti minut byl totiž Daneček překonán a pomohla mu až branková konstrukce. Nejprve Tomáš Kaut z kruhu nastřelil bližší tyč a po chvíli Brendon Nash napálil dělovku do totožného místa. Ze strany hostí měl největší možnost David Kofroň, on ani nikdo jiný z Frýdku-Místku však na Lukáše Cikánka nevyzrál.

Prostřední část odstartoval zajímavou akcí Kaut, na první branku se ovšem muselo dále čekat. Oba gólmani totiž obstáli i proti samostatnému úniku soupeře a nadále drželi čistá konta. To se změnilo až s faulem Adama Rašky. Hostující útočník trefil za brankou do hlavy Tomáše Vildumetze a předčasně putoval do kabiny. Při dlouhé přesilové hře se pak nádherně uvolnil Petr Vampola, tváří v tvář Danečkovi nezaváhal a zamířil přesně mezi betony – 🚨 1:0.

Vampola ale dlouho nezůstal jediným hráčem, který si připsal premiérovou ligovou trefu za Kladno! Ze třetí části utekl jen kousek, Jiří Říha se objevil v mezikruží a rozvlnil síť – 🚨 2:0. Zakrátko však předvedl svoje šikovné ruce Jan Rudovský. Ten nedal Cikánkovi šanci a zamířil do růžku – 🚨 2:1. Jenže žádné drama nechtěl připustit Vampola. Ten opět předvedl svoji zkušenost, vystartoval do přečíslení a Jakubu Strnadovi přihrál před zčásti odkrytou klec – 🚨 3:1. V závěru Kladno ještě udeřilo při početní výhodě. Vampola přihrál do mezikruží Adamu Kubíkovi, který nezaváhal – 🚨 4:1.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Do utkání jsme vstoupili dobře. Na začátku jsme měli šance, které jsme bohužel neproměnili. Potom přišlo několik zbytečných vyloučení a my ztratili tlak ze začátku zápasu. Ve druhé třetině se to zase otočilo. Pomohla nám k tomu pětiminutová přesilovka. Tím, že jsme vstřelili gól, jsme se uklidnili. Potom jsme už zápas kontrolovali.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): My nejsme spokojeni s výsledkem ani s námi předvedenou hrou. Po celý zápas jsme měli problémy se založením útoku, potom se vyskytly nedostatky v obranném pásmu. Výsledek je nakonec tedy takový, jaký je.

Zápas v číslech 📊