25. kolo Tipsport extraligy – 06. 12. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Mladá Boleslav

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Bílek, Stach, Zikmund – Hajný, Kaut, O’Donnell – Redlich, Machač, Strnad – O. Bláha, Melka, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk, Bernad – Šťastný, Jeglič, Klepiš – Skalický, Zbořil, Vondrka – Lunter, Zohorna, Stránský – Cienciala, Najman, Kousal. Trenéři: Rulík, Patera.

Branky a nahrávky: 18. Machač (Kehar, Redlich), 27. Redlich (Lakos, Machač), 57. Stach (Nash) – 20. Vondrka (Zbořil, Fillman). Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Hradil, Kika – Jindra, Zíka. Diváci: 3 117. Nejlepší hráči utkání: Denis Godla – Michal Vondrka.

Proti jednomu z nejlépe bránících hráčů začali Rytíři dobře a aktivitu podpořili jistou hrou dozadu. Mladoboleslavští ale všechny šance ničili už v zárodku, a tak mnoho možností, které by volaly po gólu, nebylo. Hosté s přesilovou hrou nenaložili dobře a i přes několik šancí se v početní výhodě neprosadili ani domácí. Nebezpečně působily zejména pokusy od obránců. Brady Austin několikrát zajímavě nastřeloval, Gašper Krošelj si však vždy věděl rady. Až dvě minuty před koncem se opřel do puku na modré Martin Kehar a Patrik Machač v chumlu těl srazil jeho pokus do sítě – 1:0.  Tento stav ale do přestávky nevydržel. Sedmnáct vteřin před koncem zůstal úplně volný na kruhu Michal Vondrka, který srovnal stav – 1:1.

Rytíři se ale pozdní odpovědí nenechali rozhodit. Ve druhé části pokračovali ve své hře a to přineslo ovoce. Po dobrém střídání Kautovy lajny ukázal své útočné choutky André Lakos! Navrátilec do sestavy nejprve hezkou zadovkou vybídl k zakončení Patrika Machače a posléze od modré sám vypálil. Grošelj nedokázal puk udržet a dobře postavený Tomáš Redlich bleskově dorazil do sítě – 2:1. Přesilovkové snažení ke třetí trefě nevedlo. Další početní výhodu pak Rytíři sami gestem fair-play odmítli, když zásah vysokou holí odvolal Brendan O’Donnell. A málem byli domácí za své férové jednání rychle odměněni! Jakub Strnad byl po buly sám před Krošeljem, jenže vymíchat jej nedokázal.

Na začátku třetího dějství mohlo Kladno zvýšit, postupně ale přebrala iniciativu Mladá Boleslav, která se potřebovala hnát za srovnáním. Denis Godla v kladenském brankovišti ale opět odváděl skvělou práci a ve své výstroji zachytával jeden kotouč za druhým. Kladeňáci ale největší tlak soupeře přestáli a nakonec těžili z vyloučení svého odchovance Martina Ševce! David Stach dokázal dobře skrýt střelu z pravého kruhu a zamířil přesně mezi Krošeljovy betony – 3:1. V závěru už domácí zkušeně uhlídali svůj náskok a mohli tak po třech porážkách oslavit vítězství!

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Pro nás to byl po třech porážkách strašně důležitý zápas. Chtěli jsme bojovat za tři a díky naší bojovnosti a obětavosti celého týmu se nám to povedlo. Máme tři dlouhodobě zraněné útočníky, takže jsme sháněli někoho, kdo by nám pomohl. O Petru Vampolovi jsme věděli, chtěli jsme ho od Slavie, která nám ho může pustit. Je tam ale nějaká spolupráce s Mladou Boleslaví, takže to Slavia chtěla odsouhlasit. Neprošlo to. Plán byl na tento víkend, ale teď k dohodě nedošlo, protože Boleslav nechtěla, aby proti ní hrál. Uvidíme, jak to bude pokračovat.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Bylo to zasloužené vítězství domácích. Lépe bruslili, byli silnější v osobních soubojích. My jsme trošku zaostávali. Byla to zasloužená výhra Kladna