Máme za sebou další úspěšný zápas, i když trochu rozdílných třetin?
Je to tak, vstup do zápasu se nám docela povedl. Druhá třetina pak měla pasáž, kdy nás Vsetín přehrával. Ve třetí části jsme ale dali důležitý gól na 3:1, po něm jsme se trochu uklidnili. Ale i pak tam měl Cigi několik těžkých zákroků, kdy nás podržel.

První třetina byla z naší strany hodně útočná, tam to možná zasloužilo více než dvě branky?
To je fakt, ale i 2:0 po první třetině bylo dobré. Tam je problém v tom, že pak nesmíme ze zápasu tak vypadnout, jako to bylo v druhé třetině.

Při Tvé brance to vypadalo, že už od střední čáry si věděl, kde tě Tomáš Redlich bude přihrávkou hledat?
Réďa moc pěkně podržel kotouč a počkal na mě, až se dostanu za jejich beka. Pak mi dal přihrávku prakticky do prázdné.

Na začátku třetí části jste si situaci zopakovali v obráceném gardu, kdy jsi naopak Redlicha hledal před branku sám. Tam chybělo málo, aby ten uklidňující třetí gól dal on?
Jasně, šance tam nějaké byly. I Krůža jich tam pár dobrých měl, ale teď už je to jedno. Hlavně že se vyhrálo a příště se trefí zase kluci.

Zatím nemáme problém si šance vypracovat, koncovku ale stále ještě asi nemáme ideální?
Koncovka je věčné téma. Na tom se snažíme pracovat stále. Důležité pro nás je ale držet hru stabilně. Abychom vydrželi hrát celých šedesát minut to, co chceme.

"Jsme rádi, že i naše lajna také gólově přispěla."

Nakonec ten gól nebyl vítězný, spravil sis tedy v závěru náladu ještě brankou do prázdné brány?
No to snad ani ne. Ale tam byl zlomový skutečně ten gól na 3:1. Tehdy se Vsetín nadechoval k vyrovnání a po tom gólu jsme už věděli, že si to uhrajeme.

Byl jsi hodně vidět nejen dnes, ale už i v prvním utkání s Frýdkem. Tam nechybělo moc a mohl si se zapsat dokonce jako úvodní střelec sezóny, když si po minutě hry trefil tyčku?
Tam si vzpomínám, že se mi to z pravé strany trochu otevřelo. Střílel jsem to na lapačku, kde jsem viděl místo. Pak jsem si zpětně říkal, že jsem se tam mohl více natlačit na dlouhou tyčku do bekhendu.

Vypadá to, že si s Tomášem Redlichem i Danielem Kružíkem dokážete na ledě hodně vyhovět?
Všichni tři tak nějak víme, co chceme hrát. Hodně o tom mluvíme, což je podle mě hodně důležité. A jsme rádi, že jsme dnes také nějakým gólem přispěli, doteď to táhli jiní kluci.

Máme za sebou první tři zápasy, všechny s nepříliš oblíbenými moravskými celky. Jak se dá zhodnotit náš vstup do soutěže?
Podle mě bude liga ještě vyrovnanější než loni, hodně týmů zase posílilo. Čeká nás ještě spousta těžkých zápasů a bude jedno, jestli na Moravě nebo v Čechách.