3. kolo O Pohár DHL – 13. 09. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Liberec
2

Rytíři Kladno: Novotný – Strnad, Zich, Staněk, Šmatlák, Zíka, Ticháček – Klíma, Bernat, Šimek, Kraus, Hašek, Filip, Sojka, Urban, Rendla, Kuzďas, Ladman, M. Bláha. Trenéři: Kregl, Kopecký, Aschenbrenner.
Bílí Tygři Liberec: Čajan – Böhm, Hladík, Šedivý, Hampl, Charvát, Had – Křepelka, Vomáčka, Vodlan, Jansa, Putz, Liška, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura. Trenéři: Plodek, Vozák.

Branky a nahrávky: 3. Bernat (Šimek), 5. Bernat (Ladman), 16. Šimek, 59. Bernat – 25. Gajda (Jansa, Rossmy), 38. Nezbeda (TS). Třetiny: 3:0, 0:1, 1:0. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. Střely na branku: 44:35. Rozhodčí: Sýkora – Ganger, Hnát. Diváci: 80.

Rytíři se vedení ujali hned zkraje utkání. Filip Šimek přesnou přihrávkou dostal do gólového zakončení Tomáše Bernata – 1:0. Střelecky naladěný útočník Kladna přidal již po dvou minutách svou druhou branku v utkání, když mu tentokrát asistoval Marek Ladman – 2:0. Ještě před první sirénou vylepšil kladenské vedení Filip Šimek po nahození Jiřího Ticháčka – 3:0.

Do slibného náskoku se Bílí Tygři zakousli ve druhé třetině, kdy vstřelil první branku hostí Petr Gajda – 3:1. Při zakončení z úniku byl faulován Lukáš Nezbeda, jenž nabídku trestného střílení proměnil na jedničku – 3:2.

Vyrovnaný duel uklidnil až v samotném konci Tomáš Bernat, který svým třetím zásahem přidal uklidňující branku a navíc zkompletoval hattrick – 4:2.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „Podle mě jsme neodehráli vůbec špatný zápas. Bohužel rozhodla první třetina, kdy jsme obdrželi tři branky. Herně jsme ale nepropadli, kluci makali a bylo vidět, že máme hodně mladý tým. Na začátku jsme trochu prohrávali osobní souboje, během utkání jsme se s tím ovšem srovnali a začali se i dostávat do šancí. V těch jsme skončili na brankáři nebo nedůrazně zakončovali. Hráče jsme pochválili za celkový výkon a myslíme si, že na tomto herním projevu můžeme do budoucna stavět."