Liberci jsme podlehli 4:5, na výkonu už ale bylo znát zlepšení, že?

Určitě, bojovnost tam byla. Při hře pět na pět jsme byli Liberci vyrovnaným soupeřem a dali jsme první gól. Dnes ale rozhodla oslabení, která jsme neubránili.

Po zápase v Olomouci jste se na dlouho zavřeli v kabině. Co jste si tam vyříkávali? Pomohlo vám to?

Už je to nějaký týden, co jsme začali prohrávat, takže už to nějakou dobu řešíme. Jsou to pořád ty samé věci, pořád si to opakujeme – musíme začít od jednoduchých věcí, doufat, že se nám něco povede a bude se to nabalovat.

V Olomouci jsme měli málo střel, v Liberci to ale vypadalo, že jste to zkoušeli ze všech pozic. Chtěli jste i tohle změnit?

Trochu jsme změnili i taktiku a díky tomu jsme se víc dostávali do střeleckých šancí. V Olomouci nás k ničemu nepouštěli.

A ukázalo se to jako správná cesta?

Určitě. Když nevystřelíš, nemůžeš dát gól. Liberec je ale samozřejmě útočnější tým, což přispívalo k tomu, že jsme taky měli víc střel. Olomouc hrála hodně dozadu. Určitě je to ale cesta.

Liberec dal čtyři góly z přesilovek a sehrál je opravdu skvěle. Dalo se to nějak bránit?

Bylo vidět, že ti kluci si věří a jsou ve formě. Dávali si tam neskutečné přihrávky a bylo to fakt těžké. Možná jsme mohli mít trochu víc štěstí… Smekám před nimi ale klobouk, jak to sehráli.

Pardubice porazily Zlín, takže jsme s nimi bodově vyrovnaní. V pátek nás tedy čeká dost možná nejdůležitější zápas sezony…

I kdyby proti Zlínu nevyhrály, tak by v tom zápase šlo o všechno. My se na něj budeme soustředit celý týden, abychom ho zvládli.

Jak se připravit? Už je to asi hlavně o psychice, že?

Potrénovat už se moc nedá, je to už hlavně o psychice. Jde o to, abychom měli systém, ve kterém nejsou žádné díry, a každý věděl, co má dělat. Nemůžeme se na nic vymlouvat.

Může psychice pomoct výkon proti Liberci?

Určitě. I jsme si říkali, že oproti Olomouci to bylo výrazně lepší. Kvalita Liberce a jejich přesilovky ale rozhodly.