Po třech vítězstvích v dresu Rytířů jsi zapsal první prohru. Jak jsi zápas viděl?
Bylo to celý zápas prakticky o gól. Prohrávali jsme, podařilo se nám vyrovnat, ale vzápětí dala Plzeň druhého. Kdyby ten gól na 2:1 nepadlo, tak si myslím, že se zápas mohl vyvíjet jinak. Ale tahali jsme dnes za kratší konec, takže Plzeň zaslouženě vyhrála.

Byl problém, že na nás vyrukovali dost podobným stylem, jakým na našem kluzišti hrajeme my?
Hráli aktivně, chodili hodně do brány a hráli zhruba to, co chceme hrát my. Byli všude tak nějak o krok dřív.

Nejlepší naší pasáží byly možná až tři poslední minuty utkání, čím to?
Plzeň hrála výborně. Byli silní v soubojích, hráli pospolu, bylo vidět, že vědí, co dělají. Takže pro nás to byl těžký zápas. Nemohli jsme se do něj tak nějak celou dobu dostat. Ale zase musím říct, že jsme celý zápas bojovali a snažili se s ním něco udělat. Ale bohužel se nám to nepovedlo.

"Do neděle si ze zápasu můžeme vzít i pozitivní věci."

Hosté si asi pamatovali, jak u nás posledně ztratili tříbrankové vedení. V závěru díky tomu možná i trochu znervózněli a vyrovnání nebylo daleko?
Ty poslední tři minuty jsme podle mě odehráli dobře, měli jsme pak i přesilovku. Chybělo trochu toho štěstíčka, aby se to k nám třeba trochu někde odrazilo. Mohli jsme to tam pak dorazit, jako se to povedlo Plzni u druhého gólu. A mohli jsme mít bod, ne-li dva. Ze zápasu si tak můžeme vzít i pozitivní věci a přenést je do neděle.

Odehrál jsi spoustu času v přesilových hrách, ale asi nebyly úplně ideální. Ještě to bude chtít více vypilovat souhru?
Já jsem tu krátce, střídám to se Slavií, takže je to v tomto ohledu docela náročné. Musíme se domluvit, aby to mělo nějakou hlavu a patu. Zápasů je hodně a sám cítím, že tam nemůžu být úplně takový, jaký bych chtěl. Klukům pak třeba tolik nepomůžu, navíc se přesilovky ani tolik netrénují. Početní výhody určitě rozhodují a kdybychom ještě nějakou využili, tak se zápas mohl vyvíjet jinak.

Nicméně máš s Kladnem po čtyřech zápasech tři výhry a osm bodů v tabulce, takže i přes prohru s Plzní je to docela dobrá úspěšnost?
Myslím si, že i dnes to šlo. I díky tomu, že dlouhodobě výborně chytá gólman. Celý zápas byl prakticky o gól a kdybychom tam něco využili, tak to mohlo být jiné. Ani dnes si nemyslím, že by to bylo ze strany soupeře nějaké velké přehrání, že by nás tady přehrávali rozdílem třídy nebo dvou.

"V současné době bych chtěl co nejvíce pomoci Kladnu."

Dnes icetime dvaadvacet minut, předevčírem za Slavii ještě o dvacet vteřin déle. Jak to zvládáš po fyzické stránce?
Já se cítím dobře, i fyzicky. Ale těch zápasů je strašně moc a musíme se domluvit, jak to uděláme dál. Určitě bych byl rád, kdybych Kladnu mohl dál pomoci, na druhou stranu je Slavie pro tuto sezónu můj domovský tým. Aktuálně ale za Slavii mohou více hrát mladí kluci, protože jsme v té osmičce. Je to vše o domluvě a uvidíme, jak to bude dál.

A už jste domluveni na nedělní zápas na Spartě?
Tam jsme domluveni, že bych měl hrát. Zítra se těším, že si trochu odpočinu a naberu síly. Myslím si, že by to mohl být pěkný zápas, bude plno a třeba už nastoupí i Jarda, který by nám na přesilovkách mohl hodně pomoci. Určitě tam budeme chtít něco urvat. Je to ale o něm, on sám ví nejlépe, jak je na tom zdravotně. Když se na to bude cítit, tak si myslím, že nám bude chtít pomoci. Určitě bychom s ním byli silnější.

Nedělá problém stále v hlavě přepínat mezi Slavií a Rytíři?
Mám to jednoduché v tom, že jsme na Slavii tou osmičkou splnili, co jsme chtěli. Nechali za sebou třeba silnou Jihlavu nebo Prostějov. Takže teď si tam naopak mladí můžou sbírat zkušenosti a učit se, což je pro ně obrovská škola. A já bych v současné době chtěl zase co nejvíce pomoci Kladnu, abychom se co nejdále odpoutali od posledního místa a měli čistější hlavu na to, bojovat třeba o desítku.

V tom nám asi i přes prohru docela pomohlo, že prohrálo všech šest posledních celků a nijak jsme se v tabulce nepropadli?
To je super, že to takhle dopadlo. O to máme na neděli větší motivaci si desítku upevnit a vzdálit se posledním Pardubicím.