7. kolo DHL extraligy juniorů, o pořadí na 13. – 24. místě – 22. 12. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Jihlava

Rytíři Kladno: Jiroušek – Kvapil, Staněk, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Štrombach, M. Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.
HC Dukla Jihlava: Javůrek (21. Chaloupek) – Piskač, Moravec, Chvátal, Smolko, Trávník, Zvěřina, Rašín – Brož, Vala, Chlubna, Krajíček, Kardoš, Doležal, P. Čermák, Juda, Pigl, Barák. Trenéři: Nekvasil, Ujčík.

Branky a nahrávky: 1. Hašek (Husarik, Bernat), 5. M. Čermák (Šmatlák, M. Bláha), 20. O. Bláha (TS), 36. Štrombach (Filip, O. Bláha), 50. Zíka (Hašek), 51. Husarik (Hašek), 60. O. Bláha, rozh. náj. Hašek – 17. Chlubna (Barák, Juda). Třetiny: 3:1, 1:0, 3:0 – N 0:0 – 1:0. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Střely na branku: 42:22. Rozhodčí: Kraval – Ganger, Hradil. Diváci: 70.

Snový vstup se povedl do zápasů Rytířům, už po sedmapadesáti vteřinách otevřel brankový účet Petr Hašek – 1:0. S odstupem necelých čtyř minut navýšil už na 2:0 po přihrávce Patrika Šmatláka Matěj Čermák. Hosté neotáleli a v nabídnuté přesilovce snížil Tomáš Chlubna – 2:1. To od soupeře Rytířů bylo v tomto zápase vše. Konečné slovo si vzal v závěru třetiny Ondřej Bláha, jenž byl v úniku faulován Martinem Barákem. Trestné střílení bylo proměněno úspěšně – 3:1.

Ve druhé dvacetiminutovce měli hráči Dukly možnost snížit stav utkání díky třem přesilovým hrám. To se ale nepodařilo, a naopak upravil vedení Kladna Filip Štrombach – 4:1.

Závěrečná třetina už byla v režii Rytířů. V padesáté minutě se ve hře čtyři na čtyři prosadil Matěj Zíka po Haškově přihrávce – 5:1. Čtyřicet vteřin nato byl na ledě opět Hašek, který znova vytvořil gólovou pozici pro kapitána Pavla Husarika – 6:1. Finální podobu výsledku určil v poslední minutě zápasu Ondřej Bláha – 7:1.

Čtvrtý bod na účet Kladna přidal v nadstavbě rozhodujícím nájezdem Petr Hašek.