Byla to dnes možná největší bitva v sérii?

Dá se říct, ale nějak extra velké rozdíly oproti předešlým zápasům nevidím. Tahá se to o gól a je to boj. Dnes jsme dokázali dát o ten jeden gól navíc a proto jsme sérii vyrovnali.

I když to bylo místy hodně obtížné, tak asi pomohlo, že jsme Jihlavu poprvé celý zápas ani jednou nepustili do vedení?

Řekli jsme si, že budeme hrát za jakéhokoli stavu. Takže jsme na to ani tolik nemysleli a snažili se hrát, co jsme měli. Ale samozřejmě nám pomohlo, že jsme byli vždy aspoň o ten krůček vepředu, i když nám to dvakrát vyrovnali. Dodržovali jsme, co jsme si řekli a to nás přivedlo k úspěchu.

Bylo ukázkou bojovnosti týmu například i to, když se Roman Přikryl po krvavém zásahu pukem vrátil po pěti minutách se zašitou tváří z šaten, naskočil na led a v prvním střídání přihrál Strnadovi na vítězný gól!?

No je vidět, že si na tom šití pěkně odpočinul.  Dal pak hned krásnou žabičku Strnymu, který to tam uklidil. Takže ten jeho oddych u doktorů nám zjevně pomohl.

Poslední zápasy celkem ničíme soupeře rozdílnou úspěšností v přesilových hrách. Je i toto ten důvod, proč jsme momentálně o ten krůček před Jihlavou?

Série je v pět na pět vyrovnaná a v tom případě přesilovky rozhodují. A my jsme je v posledních zápasech opravdu využívali a to nám přineslo úspěch.

Třetí trefa ve třetím zápase. Vypadá to, že si tuto sérii užíváš čím dál víc?

Musím říct, že mě play off hodně baví už od začátku. Hrajeme tu o nějaký cíl. Snažíme se to užívat, ale jdeme do toho po hlavě a nedáme nic zadarmo. Teď nás čeká poslední zápas, jdeme do toho stejně jako dosud. Bude to boj a věříme, že na tom konci budeme úspěšnější my.

Jak bylo to těžké se po sobotní porážce takto vybičovat ke srovnání série?

Řekli jsme si, že uděláme všechno proto, abychom se vrátili na Kladno. To se nám povedlo, dnes vyšel ten další krůček. Bereme to třetinu po třetině a snad to přinese úspěch.

Můžeme se po deseti vzájemných utkání vůbec ještě něčím překvapit?

Myslím si, že vždycky je co vymyslet. Ale souhlasím s tím, že série už je tak dlouhá, že už se známe dobře ve všech směrech. Ale hokej je hra chyb, a kdo jich využije víc, tak vyhraje.