NOEN extraliga staršího dorostu 1. kolo sk. B - 18.12.2015 ČEZ stadion, Kladno

Vsetín
0

Rytíři Kladno: Stahl - Klusáček, Haspeklo, Šíma, J. Kučera, Veber, Müller, Kiml, Smrž - Řepka, Hrabík, Svoboda, Kouba, M. Kučera, Kalaj, Husarik, Kovacs, Kubík, Pejchal. Trenéři: Kopecký, Procházka.
VHK Vsetín: Machač (41. Sachr) - Krůžela, Nadymáček, Weintritt, Kollár, Kašpar, Augustin, Petrla, Richter - Wolf, Najvar, Koňařík, Hrňa, Dubnický, Čechmánek, Vilém, Humplík, Kovář, Knap. Trenéři: Weintritt, Hlobil.

Branky a nahrávky: 9. M. Kučera (Kovacs, Veber), 22. Husarik (Pejchal, Šíma), 32. J. Kučera (Smrž), 34. Hrabík (Kouba, Šíma), 38. Hrabík (Veber, Stahl), 51. Kovacs (Pejchal), 56. Kubík (Kalaj, Kiml). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 45:21. Rozhodčí: Jílek – Frodl, Ovsík. Diváci: 45.

Vstup do utkání vyšel domácím hokejistům na výbronou. V osmé minutě se po svém průniku po levé straně trefil přesně mezi Machačovy betony kladenský Michal Kučera - 1:0. Vzápětí dokázal ještě Kouba svojí střelou orazítkovat tyč vsetínské branky, možnost měl rovněž Kubík, ale žádná další šance se neujala.

Ve druhé periodě ale přišly gólové hody. Přesilovou hru Rytíři ještě nevyužili, ale hned po jejím vypršení se před brankou nemýlil Pavel Husarik - 2:0. Na rozdíl tří branek odskočili Kladenští o deset minut později, když Jakub Kučera poslal puk od modré čáry rovnou do brány - 3:0. Ještě veselejší náladu pak přinesl na kladenskou lavičku Kryštof Hrabík, který nejprve se štěstím propálil brankáře Machače - 4:0. A jen o chvíli později stanovil konečný stav po druhé části - 5:0.

Do třetí třetiny nastoupili Vsetínští s Davidem Sachrem v brance, ale ani to jejich defenzivě příliš nepomohlo. Tadeáš Pejchal v obrovské příležitosti zachoval chladnou hlavu a naservíroval kotouč před odkrytou klec Eriku Kovacsovi - 6:0. Finální skóre pak ještě poupravil domácí kapitán Adam Kubík, ten propálil Sachra z mezikruží - 7:0.

Trenér po zápase

Libor Procházka (Rytíři Kladno): Jsme rádi za jednoznačný výsledek, ale musím říci, že první třetina byla hodně vyrovnaná. Zlomilo se to po tom prvním, druhém gólu. Bylo to o tom, kdo dá první branku. Podržel nás gólman, který si za odměnu odnesl nulu.