NOEN extraliga staršího dorostu 2. kolo sk. B - 19.12.2015 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
5
 
Havířov
3
 
Rytíři Kladno: Stahl - Klusáček, Haspeklo, Šíma, J. Kučera, Veber, Müller, Kiml, Smrž - Řepka, Hrabík, Svoboda, Kouba, M. Kučera, Kalaj, Husarik, Kovacs, Kubík, Pejchal. Trenéři: Kopecký, Procházka.
AZ Havířov: Matoušek (25. Sonnek) - Adámek, Aulehla, Frojda, Szturc, Ševěček, Srníček, Mrowiec - Bambula, Strakoš, Pecka, Kristian, Peterka, Piš, Lenomar, Raček, Cihlář. Trenéři: Urbánek, Pavlas.

Branky a nahrávky: 7. Kalaj (Kubík), 15. Husarik (Müller), 18. Husarik (Šíma), 25. Husarik (Pejchal, Müller), 31. Kalaj - 19. Peterka (Cihlář, Mrowiec), 46. Frojda (Strakoš, Bambula), 48. Bambula (Ševěček, Strakoš). Vyloučení: 6:5 + M. Kučera (KLA) 10 min.. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 51:24. Rozhodčí: Hornáček – Štofa, Holý. Diváci: 55.

První třetina vyšla jasně lépe domácím hráčům. Hned v sedmé minutě se v oslabení dokázali utrhnout Kubík s Kalajem a druhý jmenovaný už využil výbornou přihrávku svého kapitána - 1:0. Po chvíli mohl z téměř té samé pozice navýšit Michal Kučera, ale proti němu se zaskvěl Matoušek. Vzápětí už se ale Rytíři prosadili, když Pavel Husarik dobře clonil před brankou a dokázal tečovat Müllerovu střelu - 2:0. A byl to opět Pavel Husarik, jehož střela propadla Matouškovi za záda při přesilovce Kladna - 3:0. V závěru třetiny dokázali hosté snížit. Lukáš Peterka obdržel křižnou přihrávku a zakončil dříve, než se Stahl stihl přemístit - 3:1

Ve druhé části stále udávali tempo hry domácí. Za ty dokázal završit hattrick Pavel Husarik, který dorážel za rozhozeného Matouška - 4:1. Hostující gólman se navíc při provádění zákroku zranil, a tak musel mezi tři tyče stanout Václav Sonnek. Ten byl však překonán hned v jednatřicáté minutě, kdy se hosté nepohodli při odehrávání kotouče a toho využil Adam Kalaj - 5:1. Po chvíli mohl ještě navyšovat Kalaj, ale ten umístil svůj bekhendový blafák jen vedle branky Havířova. 

Ve třetí periodě hosté navýšili své tempo a podařilo se jim ještě poněkud zdramatizovat konec zápasu. Proti střele Matyáše Frojda nestihl Stahl secvaknout včas betony - 5:2. O dvě minuty později pak Jan Bambula vystřelil tvrdě od modré a puk zaplul rovnou do rohu branky - 5:3. Na konci ještě mohl navyšovat kapitán Kubík, toho v úniku výborně vychytal Sonnek.

Trenéři po zápase

Libor Procházka (Rytíři Kladno): Oproti včerejšku jsme začali výborně. První třetinu jsme hráli hodně dobře a dominovali jsme. Druhá perioda už nebyla tak dobrá, jak by se nám líbilo a třetí část už byla víceméně taková dohrávka. Trochu jsme za stavu 5:1 polevili, což by se nám asi s lepším soupeřem mohlo vymstít, za tři body jsme každopádně rádi.

Robin Pavlas (AZ Havířov): Dnešní zápas hodnotím samozřejmě záporně, protože dneska dvě třetiny bylo na ledě jenom Kladno. My jsme snad pod dojmem uspokojení ze zisku dvou bodů z Budějovic dnes nepochopitelně nebruslili a nechávali jsme soupeře dorážet. Soupeř byl první dvě třetiny lepší a lépe bruslil. Před třetí třetinou jsme si řekli, že nemáme co ztratit, řekli jsme hráčům, že bychom byli rádi, kdyby tu třetinu vyhráli pro sebe a aby zjistili, že ten hokej hrát umějí. My s hlavním trenérem jsme se třetí částí spokojení, škoda že jsme nedali ještě ten gól na 5:4, protože si myslím, že šance jsme měli. Celkově si Kladno dnes výhru zasloužilo a tři body získalo zaslouženě.