Zástupci klubu Rytíři Kladno nominovali za svého reprezentanta obránce Martina Kehara, který je mezi pěti finalisty. „Jsem moc rád, že jsem byl nominovaný, a kdyby se mi třeba podařilo vyhrát, tak bych si toho nesmírně vážil. Člověka potěší, že druhým alespoň třeba občas udělá radost tím, jak hraje,“ uvedl s úsměvem Kehar.

Při dubnové baráži utrpěl Martin Kehar velmi nepříjemné zranění obličeje, když do něj schytal ránu pukem. Musel pak vynechat několik zápasů a jeden z posledních strávil v kladenském kotli mezi fanoušky, díky čemuž se stal velkým oblíbencem hokejových příznivců. „Jsem rád, že jsem si to tenkrát mohl vyzkoušet. Byl to úplně jiný sportovní zážitek. Tehdy jsme už věděli, že postupujeme, tak mi přišlo, že je vhodná chvíle na to, abych se nějak s těmi lidmi blíže spojil,“ vracel se Kehar k úspěšné baráži, po které Kladno po pěti letech oslavilo návrat do extraligy.

Pro dlouholetého kladenského beka byl postup z baráže do nejvyšší české soutěže zatím největším úspěchem. „Jednoznačně byl. Jsem moc rád, že se nám to tady na Kladně povedlo, a že jsme si to mohli doma pěkně oslavit. Dodnes na to mám krásné vzpomínky. Byla to jedna z nejsilnějších životních událostí, a to nejen po té hokejové stránce,“ pokračoval Kehar.

Mnozí znají Martina pouze z ledové plochy mezi mantinely. Jaký je ale mimo led? „Moji spoluhráči by o mně asi řekli, že jsem blázen,“ smál se Kehar. „Ve volnu si rád zahraju s kamarády na playstationu Fortnite a snažím se dodělávat školu, studuji na KŠPA,“ dodal na závěr jeden z možných adeptů na ovládnutí ankety „Sporťák SAMK 2019“.

Hlasujte pro Martina Kehara ZDE!

„SPORŤÁK SAMK 2019“

SAMK oslovil kladenské sportovní kluby skrze všechna sportovní odvětví, aby nominovaly 2 kladenské sportovce, kteří v roce 2019 skvěle reprezentovali město Kladno. Nejčastěji nominovaní sportovci jsou zařazeni mezi pět nejúspěšnějších, ze kterých na základě hlasování veřejnosti bude vyhlášen "Sporťák SAMK 2019".

„SPORŤÁKEM SAMK 2019“ se stane ten z pěti nominovaných sportovců, který dosáhne největšího počtu hlasů. Vítěz ankety bude oceněn společně s výhercem, který pro daného sportovce hlasoval na PLESE PODNIKATELŮ A SPORTOVCŮ dne 25.1.2020 v Kulturním domě na Sítné.