Jako už tradičně turnaji velel Josef Zajíc a znovu ukázal svůj pověstný entusiasmus. „Někdy není ani tak důležitý cíl, jako ta samotná cesta k němu. Chci, abyste hráli fér, respektovali soupeře a i když přijde bolavá prohra, dokázali jste ocenit vítěze,“ promluvil bývalý kladenský kapitán na úvod k desetiletým borcům.

A Ti si jeho slova vzali k srdci. Sice bojovali o každý kousek asfaltu a nic si nedarovali, ale i po velmi dramatickém finálovém utkání se poražení s šampiony dokázali obejmout. O zlato si to rozdaly pražské týmy, šťastnější byla nakonec v prodloužení Sparta, která udolala Hvězdu 2:1 a obhájila tak loňské prvenství. „Snad nás pozvete i za rok, rádi bychom dokončili zlatý hattrick,“ usmívali se nadšení sparťané. Bronz brali hráči Pézetky hrající pod názvem Flyers. Bez medaile ovšem neodešel nikdo, sady cenných kovů organizátoři rozdělili všem týmům a pro hráče byla navíc připravena řada pěkných cen a dárečků od partnerů.

V Oaze fandí Rytířům i hasičům

Na turnaj se přijeli se svou technikou pochlubit i kladenští hasiči a jejich šéf plukovník Tomáš Hradil dokonce od zástupce Nákupního centra OAZA Kladno Lubora Stehlíka obdržel šek na 50 tisíc korun. „U nás v Oaze sice naštěstí nikdy nehořelo a doufám, že ani nebude, ale i tak kladenské hasiče dlouhodobě podporujeme. Potřebují to a zaslouží si to,“ prohlásil Lubor Stehlík, podle kterého pro předání obnosu (na snímku níže) nešlo vybrat lepší příležitost, než právě turnaj ve street hokeji. „Jde o společnou akci s našimi partnery, kladenskými Rytíři, na kterou jsme pyšní. Letos nám postupem do extraligy udělali obrovskou radost a věříme, že nám ji budou dělat dál i v nadcházejících extraligových sezonách,“ doplnil velký fanoušek Rytířů.

Povedený čtvrtý ročník turnaje, jehož zápasy soudcovali trenéři, junioři i hráči kladenského áčka, také tentokrát okořenila exhibice mezi Fanklubem Poldi Kladno a týmem Pepy Zajíce. Díky trefě oblíbeného matadora a především hattricku neudržitelného komentátora Lukáše Jůdla se nakonec fanklubáci před „zajícovci“ museli sklonit po porážce 3:7.


O POHÁR KLADENSKÉHO RYTÍŘE 2019

Konečné pořadí

1. Capitals (HC Sparta Praha)
2. Panthers (HC Hvězda Praha)
3. Flyers (PZ Kladno)
4. Bruins (HC Berounští Medvědi)
5. Knights (Rytíři Kladno)
6. Stars (HC Hvězda Praha)
7. Devils (HC Berounští Medvědi)
8. Penugins (Rytíři Kladno)
9. Rangers (PZ Kladno)
10. Flames (HK Kralupy nad Vltavou)

Cena Jaromíra Jágra pro nejlepšího střelce

Jonáš Cvikl (Panthers - Hvězda Praha)


Děkujeme partnerům!