Po třech nezdarech slavíme konečně výhru, že by pomohly vánoční dresy?
Dresy to jsou pěkné, ale v nich to podle mě nebylo. Bylo to tím, že i když jsme zase první třetinu zaspali, tak jsme si k tomu o přestávce řekli v kabině ty horší věci a druhou i třetí třetinu jsme už hráli výborně.

Vstup Rytířů do druhé části hry byl daleko aktivnější a i když jsme inkasovali druhou branku, tak už asi bylo vidět, že hrajeme daleko lépe, že?
Začali jsme hrát víc u sebe, dávat si kratší nahrávky, daleko více jsme bruslili a soupeř přestal stíhat. Měli jen tři pětky, mohli se trochu zavařit. Pak už to bylo suprové.

Připsal jsi si první dva body v sezóně, je to velká úleva?
No konečně! Já jsem se nejdřív radoval za ten první a za chvíli tam spadl další. Jsem za to strašně rád a doufám, že pár nahrávek ještě přidám a dám k tomu i nějaký gól.

Máš za sebou sedmý zápas po návratu do sestavy Rytířů a na ledě jsi vidět čím dál více. Co se od začátku sezony změnilo?
Nastupuji teď s Martinem Keharem, se kterým se mi hraje velmi dobře. Znal se už s mým bráchou a i my si na ledě hodně rozumíme. Snažím se hlavně o hru do těla a díky tomu se mi pak naskytují i ty šance s pukem.

Bylo vidět, že důraz u mantinelu platil na soupeře i v minulých zápasech s Jihlavou nebo na Slavii?
Přesně tak. Jen jsme dříve dělali chyby, že šel jen jeden hráč do těla, ale chyběl tam už ten druhý, který by sbíral kotouč. Dnes už jsme se v těchto situacích výborně zajišťovali a dařilo se nám k tomu pak puky také získávat.

V minulých zápasech jsme se trochu trápili, takže už je to za námi?
Měli jsme trochu krizi, ale snad už jsme se přes to přenesli. Doufám, že teď už to bude pokračovat dál a uděláme zase nějakou vítěznou sérii.

Před důležitým zápasem s Motorem to tedy vypadá na ideální načasování formy?
Budeme se snažit Budějovice hodně potrápit a ještě jim sebrat všechny tři body.