Na snímku zleva marketingový manažer Marcel Kučera, Jindřich Karas a jeho velký kamarád, bývalý brankář Miroslav Krása.

Jindřich Karas (narozen 23.4. 1939) naskočil do dospělého hokeje v roce 1957, kdy už několik let předváděl svůj talent v dresu kladenského dorostu. Neoslňoval však pouze na ledové ploše, velmi dobře se mu vedlo také na zeleném pažitu, kde se mu s Kladnem dokonce poštěstilo získat titul dorosteneckého mistra republiky. Velmi důkladně proto zvažoval, zda dá přednost dřině mezi mantinely nebo sprintům na hřišti. Naštěstí pro kladenský hokej zvítězil puk a Karas tak mohl po mnoho let těšit oko diváka ze zimního stadionu.

Brzy se stal členem legendární útočné řady Vimmer-Karas-Lidický, která se poprvé sešla už na vojně v Jihlavě. V armádním celku hrál Karas v letech 1958-1960. Poté se vrátil do Kladna, kde působil až do roku 1969. Další kroky excelentního nahrávače vedly do Německa, konkrétně do celku EV Krefeld. Po třech sezonách v zahraničí se pak Karas vydal zpět do vlasti, kde nejprve hrál a trénoval v Kralupech, později oblékal dres hokejové Unhoště, aby pak následně založil sportovní klub Rudá hvězda Vinařice, kterému až do roku 1989 šéfoval.

Posledních pětadvacet let působí Jindřich Karas jako trenér mládežnických celků HC a PZ v Kladně. Je proto celoživotně spojen s kladenským hokejem, který navíc svého času hrával ve veteránském dresu. V roce 1968 mu byl udělen titul mistra sportu. Panu Karasovi přejeme k dnešnímu jubileu mnoho štěstí, pevné zdraví a další elán.