Zápas nakonec skončil vysokou výhrou, jak jsi si ho užil?
Užil jsem si ho od úplného začátku. Už od úvodního ceremoniálu, kdy vhazoval buly Radek Štěpánek. Celý zápas byl úžasný.

Zápas si okořenil svoji první brankou před domácím publikem. Už jsi na ní docela čekal, že?
Přesně tak, čekal jsem na gól už docela dlouho. Ale to není tak důležité, hlavní byla ta výhra, a nakonec docela vysoká. Potřebovali jsme si trochu ulevit po tom moravském tripu. Byl to hezký pocit, udělat radost doma fanouškům.

Gól padl z první početní výhody a říkalo se, že přesilovky budeme více trénovat, až budou k dispozici hráči, co je budou hrát. Že by už ta doba nastala?
Bylo to pěkně sehrané hlavně od Adama Kubíka, který mě tam pěkně našel. Ale jinak na přesilovky máme teď čas, takže je vypilujeme a bude to snad už dobré.

Do utkání jsme vstoupili dvěma rychlými góly, pak se to ale trochu zadrhlo?
Vypadlo to slibně, ale po druhé brance to bylo trochu kostrbaté. Na obou stranách sice byly šance, ale nakonec jsme to udolali s dobrým výsledkem.

V úvodu třetí části jsi jel sám na gólmana, uklidňující třetí gól jsi mohl dát Ty?
Je to pravda, ale naštěstí nebyl ten můj gól potřeba. Vyhráli jsme vysokým výsledkem i tak.

"Byla to týmová výhra."

Trápí nás velká marodka, pro Tebe to ale zase na druhou stranu znamená velikou porci icetimu?
Je to tak, ale na druhou stranu zase hodně chybí klíčoví hráči, kteří by za jiných okolností rozhodovali zápasy. Chybí třeba Strny, Réďa, Vampi, to jsou hrozně důležití hráči.

Jaké bylo v této úzké sestavě odehrát celý ten čtyřzápasový venkovní týden?
Já jsem tedy odehrál pouze zápas ve Frýdku, po kterém jsem musel ze zdravotních důvodů odjet. Ale jak jsem pak sledoval kluky, tak to určitě nebylo nic jednoduchého. Ta marodka se nám na Moravě rozrostla a obdivuji je, jak to zvládli.

Byl jsi vyhlášen hráčem utkání, co uděláš s výhrou od pivovaru Bakalář?
Byla to týmová výhra, já jsem jen přispěl jedním gólem. Kluci to odehráli úžasně, takže výhra zůstane v kabině.

Jaké to bude ve středu v Jihlavě, nevypadá to, že by se měla marodka nějak výrazně snížit?
Bude to tam těžké, chodí tam vždy plný barák. Jsou tam hluční fanoušci, tým mají skvělý. Ale pokud budeme hrát jako tým, tak to tam máme šanci udolat.