Z utkání jsme vyšli naprázdno, jak se teď po zápase cítíš?
Měli jsme ho určitě vyhrát. Bohužel z toho není ani bod. Takže je to hrozné.

Vrátil jsi se do sestavy po měsíční pauze, jaké to na ledě bylo?
Zdravotně už je to tak nějak v klidu, ale samozřejmě to nebylo úplně ono. Ale drží to.

Hned v úvodu utkání jsi ujel do sóla, co nakonec při zakončení chybělo?
Tam mi to trochu odskočilo a už jsem nestihl puk zasunout do brány. To byla velká škoda.

Prvnímu gólu Kladna jsi ale hodně pomohl dobrou prací na brankovišti, poděkoval Brendon Bash za první letošní branku?
Jojo, říkal to. Myslím si, že takovéto góly my nejvíce potřebujeme. Důraz, tlak do brány a střílet to tam. To jsou, dá se říct, jednoduché góly. Jen je třeba úsilí.

Asi nám to dnes chybělo, protože my jsme takové góly dostávali...?
Já si myslím že jo, je to pravda.

Přitom v první třetině jsme měli šance i na výraznější vedení?
To jo, tam kdyby to bylo 3:0, tak se nemohl nikdo divit.

"Když neudržíš nervy, nemůžeš vyhrát."

Obrat hostí doprovázely celkem emoce, bylo těžké v závěru druhé třetině udržet nervy?
Nervy by podle mě měl udržet každý, komu na tom záleží. Když neudržíš nervy, nemůžeš vyhrát.

I když jsi sám ve třetí části na ledě příliš nebyl, co nám na konci chybělo k vyrovnání?
No to jsem nebyl na ledě vůbec. Ale měli jsme tam podle mě dost šancí. V jedné to třeba Brandon Nash dobře střílel, měl to nadvakrát kousek nad bránu. A bylo to zase z tlaku před brankovištěm, hráči šli do brány a odrazil se z toho puk. Ale tyto jednoduché a vybojované góly z tlaku nám chybí.

Po reprezentační přestávce jsi se vrátil nejen Ty, ale také Matyáš Zelingr a i Josef Zajíc už je na soupisce. Můžou být tito hráči, kteří třeba nemají tolik v hlavách ty poslední prohry, tím potřebným impulsem do závěrečných soubojů?
Určitě si myslím, že můžou. Ale záleží, že i když ten impuls se v zápase dostaví, tak je škoda, že ten stav pak neudržíme.

Čeká nás venkovní dvojzápas v Olomouci a Liberci. Nebude pro nás teď lehčí naopak vyjet ven mimo domácí prostředí, kde je ten tlak ve smyslu, že "musíme" daleko větší?
My musíme především už každý zápas. Zbývá nám osm kol a pro nás už je to jako baráž nebo jako play off. Každý zápas už musíme chtít bodovat. Bohužel to tak je.

Takže si stále věříme, ještě tu není prostor pro nějakou paniku?
Panika? Tak ta doufám, že není. To ničemu jednak nepomůže a jednak bychom si měli věřit. Protože když doma porazíme dvakrát za sezonu Liberec, Kometu, vyhrajeme na Spartě... Tak ta síla v tom týmu určitě je. Není důvod si nevěřit, jen dodržet, co si řekneme, větší úsilí a disciplína!