"Mám obrovskou radost za všechny kluky, kteří se dostali do povědomí reprezentačních trenérů a mají možnost za reprezentaci stabilně hrát nebo si to alespoň vyzkoušet. Jsou to hráči, kteří na sobě tvrdě pracují. To, že dostávají šanci, je pro nás jen dobře," je spokojen s prací svých svěřenců generální manažer kladenské mládeže Jan Kregl.

Matyáše Zelingra čeká s dvacítkou Turnaj čtyř v Hodoníně

Do jihomoravského Hodonína na turnaj čtyř zemí zavítá z A týmu Matyáš Zelingr, kterého bude z řad realizačního týmu Rytířů doprovázet trenér brankářů Radek Jirátko. Dlouhodobá opora kladenské obrany se s reprezentací nesetkává poprvé. Už od mezinárodních utkání do šestnácti let se Matyáš Zelingr pravidelně účastní reprezentačních kempů. Neoficiální mistrovství světa do 17 let (WHC) si obránce Rytířů zahrál v roce 2015 v Kanadě, kde český výběr neprošel ve čtvrtfinále přes Rusko. Češi tehdy v Kanadě skončili na sedmém místě. Zelingr si posléze zahrál i za výběry do 18 a do 19 let a ve dvacítce zatím posbíral čtyři starty. Během nich zatím vstřelil jednu branku.

„Matyáš dlouhodobě bojuje o to, aby se prosadil do sestavy dvacítky, a věřím, že mu v tom dospělý hokej hodně pomáhá," hodnotil Zelingrovo působení Jan Kregl. Zelingr má v devatenácti letech na svém kontě už 79 odehraných zápasů za dospělý tým Rytířů. Letos v něm zatím posbíral 5 bodů (1+4).

Program zápasů

9. 11. 2018 18:30             Česko – Švédsko

10. 11. 2018 18:30           Česko – Rusko

11. 11. 2018 18:30           Česko – Finsko

Juniorská devatenáctka se chystá do Finska i s Šimonem Jelínkem

Trenér David Bruk nominoval do finského Vierumäki řadu hráčů, kteří se nevešli do výběru dvacítky v Hodoníně. Do řad útočníků se dostal také kladenský Šimon Jelínek, který se letos poprvé předvedl i v seniorském hokeji. Za áčko Rytířů odehrál šestnáct utkání, v nichž vstřelil dvě branky. V juniorské soutěži nastoupil k osmi zápasům, ze kterých si odnesl celkem deset bodů (6+4).

„Šimon po zapracování v A-týmu předváděl skvělé výkony a myslím, že svou hru posunul na další úroveň. Jsem rád, že dostane příležitost v reprezentačním výběru, kde určitě bude mít co ukázat,“ komentoval Jelínkovo angažmá Kregl.

Výběr do devatenácti let vyzve domácí Finy ve třech utkáních ve dnech 9. – 11. 11. 2018.

Osmnáctka s Rytíři na Turnaji pěti v Kravařích

Nabitý program bude mít také reprezentace do osmnácti let ve slezských Kravařích. Zde byli koučem Aloisem Hadamczikem nominování hned tři Rytíři. Konkrétně na post brankáře Luboš Novotný, do obrany Ondřej Volráb a jako náhradník bude připravený do akce Tomáš Bernat. Luboš Novotný v DHL extralize odchytal šest utkání a vypracoval si procentuální úspěšnost 91.42 %. Jedním z nejproduktivnější obránců je právě spolehlivý Ondřej Volráb, jenž si z patnácti zápasů odnesl deset bodů za tři branky a sedm asistencí.

„Luboš Novotný už má pár reprezentačních zkoušek za sebou a pro Ondřeje Volrába je to nová zkušenost, o níž si svými výkony říkal. Otázka je, jak se s tím popere. Každopávně by časem mohl dostat svou roli i v reprezentačním týmu,“ konstatoval Kregl.

Do nominace se také vešel Tomáš Bernat, který bude připraven jako náhradník. Útočník juniorů je se šesti brankami společně se Šimonem Jelínkem druhý nejlepší střelec Kladna. Také o Bernatovi se zmínil generální manažer kladenské mládeže. „Tomáš je v osmnáctce zaslouženě alespoň jako náhradník. Do budoucna by se tam měl určitě podívat, protože je to hráč s velkými předpoklady a chutí do hokeje.“

Český výběr nečeká na turnaji v Kravařích nic lehkého. Účastníkem turnaje bude také téměř kompletní tým Američanů, včetně Jacka Hughese, který by podle všeho měl být draftovanou jedničkou NHL 2019. Turnaj odstartují 7. 11. 2018 právě Spojené Státy se Švédskem, které bude následovat výběr Švýcarska s Českou republikou od 19:00.

Sedmnáctka se pokusí obhájit medailové pozice

Za velkou louží bojuje o medaile na neoficiálním mistrovství World Hockey Challenge český výběr do sedmnácti let, který je po hráčské stránce bez kladenského zastoupení. Tým hlavního kouče Karla Berana však na lavičce doplňuje jako asistent trenér rytířského dorostu Libor Procházka.

Ještě před startem soutěže sehráli Češi poslední přípravný zápas se Švédském, které díky dobře zvládnuté poslední třetině zvítězilo těsným poměrem 5:6. Do samotného turnaje vstoupila Česká republika prohrou s Američany, kteří porazili českou výpravu vysoko 1:5. První bod zaznamenala reprezentace v pondělím utkání s Kanadou Black, která v prodloužení zvítězila 3:2.

Česká šestnáctka se postaví Švýcarům i s Jiřím Ticháčkem

Také v nejmladším reprezentačním výběru nechybí kladenská stopa. Nejproduktivnější obránce celé ELIOD extraligy Jiří Ticháček, který ve čtrnácti ligových utkáních nasbíral senzačních třiadvacet bodů za devět branek a čtrnáct asistencí. Pro talentovanou oporu Rytířů to bude premiéra v reprezentačním dresu. „Jiří Ticháček je velmi šikovný a hokejový hráč. Díky svým dovednostem a herní inteligenci by si v reprezentaci mohl vybojovat stabilní pozici,“ doufá Jan Kregl.

První utkání odehrají Češi se Švýcarskem v pátek 9. 11. 2018 od 17:30.